Արդարադատության նախարարն ընդունել է ԵԽԽՎ համազեկուցողներին
ՀՀ արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանն այսօր ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի համազեկուցողներ Ալան Միլին և Ջուզեպպե Գալատիին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են ժողովրդավարական և օրենսդրական զարգացման գործընթացների ներկա փուլին և հետագա անելիքներին:
Նախարարը համազեկուցողներին ներկայացրել է ՀՀ Սահմանադրական հանրաքվեին հաջորդող օրենսդրական կարգավորումների ծավալուն գործընթացը, որտեղ ՀՀ արդարադատության նախարարությունը հիմնական պատասխանատուն է:
Հանդիպման ավարտին կողմերն անդրադարձել են նաև ՀՀ ընտրական օրենսգրքի նախագծին և կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում ՀՀ արդարադատության նախարարության նախաձեռնած գործընթացներին:

Today, Minister of Justice of the Republic of Armenia Arpine Hovhannisyan received Co-Rapporteurs of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe Alan Meale and Giuseppe Galati.
During the meeting, the parties touched upon the current stage of the processes of democratic and legislative development and the future actions.
The Minister presented to the Co-Rapporteurs the lengthy process of legislative regulations following the Constitutional Referendum in the Republic of Armenia the Ministry of Justice of the Republic of Armenia being the main responsible body for the process.
At the end of the meeting, the parties also touched upon the draft Electoral Code of the Republic of Armenia and the processes undertaken by the Ministry of Justice of the Republic of Armenia in the field of fight against corruption.