Արդարադատության նախարարն ընդունել է ՌԴ դեսպանին
ՀՀ արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը հուլիսի 11-ին ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Նախարարն ու դեսպանը քննարկել են երկու երկրների միջև համագործակցությունն ընդլայնելու և, մասնավորապես, դատաիրավական ոլորտում հարաբերությունները խորացնելու վերաբերյալ մի շարք հարցեր:
Դեսպան Կոպիրկինը վստահեցրել է, որ իր լիազորությունների շրջանակում կներդնի բոլոր ջանքերը հայ-ռուսական համագործակցությունն ամապնդելու և այն առավել արդյունավետ դարձնելու նպատակով:

Minister of Justice receives Ambassador of the Russian Federation to the Republic of Armenia
On 11 July, Minister of Justice of the Republic of Armenia Artak Zeynalyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to the Republic of Armenia Sergey Kopirkin.
The Minister and the Ambassador discussed a number of issues on expanding the co-operation between the two countries and particularly on deepening the relations in the judicial-legal sector.
Ambassador Kopirkin assured that, within the scope of his powers, he would put in all his efforts to strengthen the Armenian-Russian co-operation and make it more effective.