Նախարար Զեյնալյանը բաց դաս է վարել թիվ 84 հիմնական դպրոցի աշակերտների համար
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանն այսօր, Գիտելիքի և դպրության օրվա կապակցությամբ, այցելել է Խաչատուր Աբովյանի անվան թիվ 84 հիմնական դպրոց և բաց դաս վարել աշակերտների համար։
Նախարարը նրանց խորհուրդ է տվել երազել, ունենալ նպատակ, հասնել դրանց իրականացմանը, լինել հարգված, սիրված, արժեքավոր քաղաքացի ու չվախենալ սխալվելուց։
«Չպետք է վախենալ սխալվելուց, պետք է գործել, դրանից դասեր քաղել, սխալված ընկերոջն ու գործընկերոջը չնսեմացնել, չոչնչացնել, որովհետև նա քայլ անելուց է սխալվել, որը և դաս է եղել բոլորիս համար»,- նշել է Արտակ Զեյնալյանը, այնուհետև պատմել Արցախյան ազատամարտին իր կամավոր մասնակցությունից՝ ընդգծելով, որ հայրենիքի պաշտպանությունն ամենակարևորն է՝ ավելի թանկ քան մեր առողջությունն ու կյանքը։
Բաց դասի ավարտին նախարարը նշել է, որ ցանկանում է նրանց պատրաստել խաղաղության։ «Ցանկանում եմ, որ դուք դառնաք մասնագետներ, որոնք անհրաժեշտ են քաղաքացիական, խաղաղ կյանքում, լինեք բարի, հարգեք մարդու իրավունքն ու արժանապատվությունը։ Ուզում եմ հասկանաք, որ գիտելիքը, որը ձեռք եք բերում դպրոցում, ուսումնական տարբեր հաստատություններում թանկ կապիտալ է․ այն կարելի է թանկ «վաճառել», փոխակերպել, դարձնել նյութական և ոչ նյութական արժեք»,- նշել է նախարար Զեյնալյանն ու աշակերտներին մաղթել բեղմնավոր աշխատանք և բարձր առաջադիմություն։

Minister Zeynalyan conducts open lesson for pupils of primary school #84
Today, on the occasion of Knowledge and Scholastics Day, Minister of Justice of the Republic of Armenia Artak Zeynalyan visited primary school #84 after Khachatur Abovyan and conducted an open lesson for the pupils.
The Minister advised them to dream, to have goals and make them come true, to be respected, loved, valuable citizens and not be afraid of making mistakes.
"Don't be afraid of making mistakes. One should act, learn lessons from his actions, refrain from humiliating or destroying a friend or colleague who has made a mistake because he or she has made a mistake while taking a step that has also been a lesson for all of us,'' Artak Zeynalyan noted and went on to talk about how he volunteered to participate in the war for the liberation of Artsakh, emphasising that the most important thing is the defence of our homeland — something that is more significant than our health and life.
At the end of the open lesson, the Minister noted that he would like to prepare them for peace. "I would like for you to become professionals who are required in peaceful civil life. I would like for you to be kind and respect human rights and dignity. I want you to understand that the knowledge gained in school and at various educational institutions is valuable capital that can be "sold'' at a high price and converted into tangible and intangible assets,'' Minister Zeynalyan noted and wished the pupils prolific work and high performance.