Արդարադատության նախարարն ընդունել է Հայաստանում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների դեսպանին
ՀՀ արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը մարտի 14-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամմադ ԱլԶաաբին:
Նախարար Զեյնալյանը շնորհավորել է դեսպանին նշանակվելու կապակցությամբ և համոզմունք հայտնել, որ համագործակցությունը հատկապես արդարադատության ոլորտում կլինի սերտ և արդյունավետ:
ԱՄԷ դեսպանը վստահեցրել է, որ առավելագույն ջանքեր կներդնի ոլորտում երկկողմ հարաբերությունները զարգացնելու համար և այդ համատեքստում նախարարի հետ անդրադարձել է դատաիրավական ոլորտում փոխգործակցության և Արաբական Միացյալ Էմիրությունների դատաիրավական համակարգի գործառույթներին տեղում ծանոթանալու հնարավորություններին:
Նախարար Զեյնալյանը բարձր է գնահատել դեսպանի՝ համագործակցության վերաբերյալ պատրաստակամությունը և ընդգծել, որ Հայաստանը, գտնվելով բուռն բարեփոխումների փուլում, իրապես, ունի բարեկամ երկրների աջակցության անհրաժեշտությունը:

Minister of Justice receives Ambassador of the United Arab Emirates to Armenia
On 14 March, Minister of Justice of the Republic of Armenia Artak Zeynalyan received newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Arab Emirates to the Republic of Armenia Mohamed Al Zaabi.
Minister Zeynalyan congratulated the Ambassador on being appointed to the position and expressed certainty that the co-operation would be close and effective, particularly in the justice sector.
The UAE Ambassador assured that he would put in all his efforts to enhance bilateral relations in the sector and, within this context, together with the Minister, touched upon the possibilities of partnership in the judicial-legal sphere and becoming familiar with the functions of the judicial system of the United Arab Emirates on the spot.
Minister Zeynalyan highly appreciated the willingness of the Ambassador to co-operate and emphasised that Armenia, which is in a stage of intensive reforms, really needs the assistance of friendly countries.