Արդարադատության նախարարն ընդունել է ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի փորձագետներին
Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն այսօր ընդունել է ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի առաքելության ղեկավար, քաղաքական երկխոսության և սահմանադրական գործընթացների մասնագետ Ջեյսոն Գլուկի գլխավորած պատվիրակությանը:
Նախարար Բադասյանը բարձր է գնահատել ՄԱԶԾ-ի հետ համագործակցությունը և ընդգծել Ծրագրի կարևորությունը Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումների գործընթացում:
Ռուստամ Բադասյանը ՄԱԿ-ի գործընկերներին ներկայացրել է 2 հիմնական ուղղություններով նախատեսվող բարեփոխումների ծրագրերը՝ ուղղված դատաիրավական և հակակոռուպցիոն ոլորտներին, դրանցից առանձնացրել կարճաժամկետ ու երկարաժամկետ հատվածում իրականացվելիք գործողությունները՝ ընդգծելով, որ Կառավարության գերնպատակը Հայաստանի քաղաքացու սպասումներն արդարացնելն է:  Նախարարը, մասնավորապես, անդրադարձել է Հակակոռուպցիոն նոր դատարանի ստեղծմանը, ապօրինի ծագում ունեցող գույթի բռնագանձման ինստիտուտի ներդրմանը,  դատավորի նկատմամբ կարգապահական վարույթ հարուցելու հիմքերի հստակեցմանը, հակոկոռուպցիոն երկու նոր մարմինների ստեղծմանն ու էլեկտրոնային արդարադատության ներդրմանը:
ՄԱԶԾ փորձագետներն իրենց պատրաստակամությունն են հայտնել աջակցելու Հայաստանին նշված ոլորտներում բարեփոխումներ իրականացնելու հարցում և մի շարք առաջարկներ ու դիտարկումներ ներկայացրել քննարկված հարցերի շուրջ:

Justice Minister receives UNDP experts
Today, Minister of Justice Rustam Badasyan received the delegation headed by Head of Mission of the United Nations Development Programme, expert in political dialogue and constitutional processes Jason Gluck.
Minister Badasyan highly appreciated the co-operation with the UNDP and emphasised the importance of the Programme in the process of reforms being implemented in Armenia.
Rustam Badasyan presented to the colleagues of the UNDP the reform programmes envisaged in two main areas, including the judicial-legal sector and the anti-corruption field, as well as pointed out the actions to be implemented in the short run and in the long run, emphasising that the ultimate goal of the Government is to meet the expectations of the citizens of Armenia. The Minister particularly touched upon the creation of a new Anti-Corruption Court, the introduction of the institution of confiscation of illegal assets, the specification of the grounds for instituting disciplinary proceedings against a judge, the creation of two new bodies and the introduction of electronic justice.
The UNDP experts expressed their willingness to assist Armenia in implementing the reforms in the mentioned fields and made a number of comments and suggestions on the issues that were discussed.