Ռուստամ Բադասյանը հրաժեշտ է տվել ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության ղեկավարին
Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն այսօր առցանց հանդիպման ընթացքում հրաժեշտ է տվել Հայաստանում առաքելությունն ավարտող ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության տնօրեն Դեբորա Գրիզերին և շնորհակալություն հայտնել վերջինիս գերազանց համագործակցության համար։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության տնօրենի պաշտոնակատար Դեյվիդ Հոֆմանը, արդարադատության նախարարի տեղակալ Քրիստիննե Գրիգորյանը, այլք։
Նախարարը բարձր է գնահատել Դեբորա Գրիզերի անձնական ներդրումը բարեփոխումների լայն օրակարգում ներառված ծրագրերը համատեղ ջանքերով իրականացնելու համար, մասնավորապես՝ կարևորել ԱՄՆ ՄԶԳ-ի աջակցությամբ գործող ԱՆ «Օրենսդրության զարգացման և իրավական հետազոտությունների կենտրոն» հիմնադրամի աշխատանքը, և հաջողություն մաղթել տիկին Գրիզերին հետագա գործունեության ընթացքում՝ հույս հայտնելով, որ Հայաստանից հեռանում է լավ տպավորություններով և վերադառնալու ցանկությամբ։ Ռուստամ Բադասյանը նաև վստահություն է հայտնել, որ Նախարարությունը նույն ակտիվությամբ կշարունակի համագործակցությունը ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության հետ և այդ համատեքստում ողջունել ու բարի գալուստ է մաղթել տնօրենի պաշտոնակատար Դեյվիդ Հոֆմանին։
Դեբորա Գրիզերը նույնպես բարձր է գնահատել Արդարադատության նախարարության հետ համագործակցությունը և վստահեցրել, որ աշխատանքային լավ փորձ ունեցող Դեյվիդ Հոֆմանը կնպաստի ձևավորված արդյունավետ փոխգործակցության ամրապնդմանը։
Առցանց հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր, որոնք վերաբերել են դատաիրավական և հակակոռուպցիոն ոլորտներում համագործակցությանը։

Rustam Badasyan bids farewell to the USAID Armenia Mission Director
Today, during an online meeting, Minister of Justice Rustam Badasyan bade farewell to outgoing USAID Armenia Mission Director Deborah Grieser, and thanked her for her excellent co-operation.
The meeting was also attended by USAID Armenia Mission Acting Director David Hoffman, Deputy Minister of Justice Christinne Grigoryan and others.
The Minister highly appreciated Deborah Grieser's personal contribution to the joint efforts to implement the programmes included in the broad reforms agenda, in particular, emphasised the activities of the “Centre for Legislation Development and Legal Research” Foundation of the Ministry of Justice acting with the support of the USAID and wished Ms Grieser good luck in her future activities, expressing hope that she is leaving Armenia with good impressions wishing to return. Rustam Badasyan also expressed confidence that the Ministry will continue the co-operation with the USAID Armenia Mission with the same activity, and in that context he greeted and welcomed Acting Director David Hoffman.
Deborah Grieser also highly appreciated the co-operation with the Ministry of Justice and assured that David Hoffman, who has good work experience, will contribute to the strengthening of already established effective co-operation.
During the online meeting, the parties also discussed a number of issues of mutual interest, which related to the co-operation in the judicial and anti-corruption spheres.