ՀՀ արդարադատության նախարարությունը ՀՀ ԱՆ Պրոբացիայի ծառայության իրավաբանի, սոցիալական աշխատողի, ինչպես նաև հոգեբանի հաստիքները համալրելու նպատակով ձեռնամուխ է եղել ծառայության կադրային բանկի ստեղծման աշխատանքներին:
Պրոբացիայի ծառայության խնդիրներն են՝ ազատությունից զրկելու հետ չկապված պատիժների և այլընտրանքային խափանման միջոցների կատարման անհատական պլանավորման իրականացումը` գնահատելով ռիսկերը և հաշվի առնելով պրոբացիայի շահառուի կարիքները, պատիժը կրելուց պայմանական վաղաժամկետ ազատելու, պատիժն ավելի մեղմ պատժով փոխարինելու, դատվածությունը հանելու վերաբերյալ պրոբացիայի շահառուի մասին զեկույցների տրամադրումը, ազատությունից զրկելու հետ չկապված պատիժների և դատարանի կիրառած հարկադրանքի այլ միջոցների կատարումը, քրեական վարույթի ընթացքում այլընտրանքային խափանման միջոցների կատարումը և այլն:
Աշխատանքով հետաքրքրվածները կարող են իրենց ինքնակենսագրական տվյալները (CV) ներկայացնել misha.khudaverdyan@moj.am էլ.փոստին՝ նշելով կրթության, աշխատանքային գործունության (առկայության դեպքում) և ուշադրության արժանի այլ հանգամանքների վերաբերյալ տեղեկություններ:

For the purpose of filling the positions of lawyer, social worker, as well as psychologist of the Probation Service of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia, the Ministry of Justice of the Republic of Armenia has undertaken activities to establish a manpower bank for the Service.
The objectives of the Probation Service are to implement individual planning for execution of non-custodial punishments and alternative measures of restraint, assessing the risks and taking into account the needs of the probation beneficiary; to provide reports on the probation beneficiary in regard to conditional early release from serving the punishment or replacement of the punishment with a milder punishment, the cancellation of conviction; to execute non-custodial punishments and other coercive measures imposed by the court; to execute alternative measures of restraint during criminal proceedings, etc.
Those who are interested in this job may send their CVs to misha.khudaverdyan@moj.am, indicating information on education, work experience (if any) and other noteworthy details.