Պրոբացիայի շահառուները մասնակցել են «Առողջ ապրելակերպ» թեմայով դասընթացի
Պրոբացիայի շահառուներին մայիսի 18-ին հավաստագրեր են հանձնվել «Առողջ ապրելակերպ» դասընթացի  1-ին փուլն ավարտելու կապակցությամբ: Դասընթացն իրականացվել է Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարի 2018 թվականի հունվարի 22-ի հրամանի համաձայն՝  «Իրավական կրթության և վերականգնողական ծրագրերի իրականացման կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի  կողմից:
Պրոբացիայի շահառուներին ավարտական հավաստագրերը հանձնել են ՀՀ ԱՆ պրոբացիայի պետական ծառայության պետ Արսեն Նավասարդյանը և  «Իրավական կրթության և վերականգնողական ծրագրերի իրականացման կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի  փոխտնօրեն  Գայանե Հովակիմյանը:
Եռամսյա ուսուցման ընթացքում շահառուները ծանոթացել են հիվանդությունների ժամանակ կանխարգելիչ միջոցառումների, հիգիենայի, վնասակար սովորությունների, ռացիոնալ սնուցման սկզբունքների վերաբերյալ տեղեկատվությանը:
Նշենք, որ Նախարարի հրամանով հաստատված «Դեկորատիվ կիրառական արվեստ», «Առողջ ապրելակերպ», «Համակարգչային հմտություններ» դասընթացները մեկնարկել են  փետրվարի 1-ից  և ՀՀ ԱՆ պրոբացիայի պետական ծառայությունում եռամսյա ծրագրով անցկացվելու են ամբողջ տարվա ընթացքում:

On 18 May, certificates were granted to probation beneficiaries for completing the 1st phase of a course entitled "Healthy Lifestyle". The course was conducted by the “Centre for the implementation of legal education and rehabilitation programmes” SNCO, according to Order of the Minister of Justice of the Republic of Armenia of 22 January 2018.
The certificates of completion were granted to the probation beneficiaries by Head of the State Probation Service of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia Arsen Navasardyan and Deputy Director of the "Centre for the implementation of legal education and rehabilitation programmes” SNCO Gayane Hovakimyan.
During the three-month training course, the beneficiaries got acquainted with information on preventive measures applied in case of diseases, hygiene, pernicious habits and the principles of rational nutrition.
Let us mention that the "Decorative-Applied Art", "Healthy Lifestyle" and "Computer Skills" courses, approved by the order of the Minister, were launched on 1 February and will be conducted under a three-month programme within the State Probation Service of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia throughout the whole year.