Նախարարի տեղակալ Լևոն Բալյանը Պրոբացիայի ծառայության աշխատակազմին է ներկայացրել Ծառայության նորանշանակ տեղակալներին
04/10/2023
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Լևոն Բալյանը Պրոբացիայի ծառայության աշխատակազմին է ներկայացրել Ծառայության պետի նորանշանակ տեղակալներ ՝ Պավել Գրիգորյանին և Գուրգեն Աֆրիկյանին:
Նախարարի տեղակալն ընդգծել է, որ Պրոբացիայի ծառայությունից սպասելիքները մեծ են՝ ոլորտի բարեփոխման և ծառայության առջև դրված խնդիրների լուծման տեսանկյունից:
Լևոն Բալյանը հույս է հայտնել, որ նորանշանակ տեղակալներն իրենց ունեցած կարողությունները կներդնեն՝ Պրոբացիայի ծառայության ծրագրերն իրականացնելու ուղղությամբ:
Կարևորվել է տնային կալանք և վարչական հսկողություն խափանման միջոցների կիրառումը պատշաճ և որակով իրականացնելու գործառույթը:
Պավել Գրիգորյանն ու Գուրգեն Աֆրիկյանը շնորհակալություն են հայտնել՝ վստահության համար և նշել, որ իրենց աշխատանքային փորձը կներդնեն Ծառայությանն որակն էլ ավելի բարելավելու համար:

Deputy Minister Levon Balyan introduces newly appointed Deputies of the Probation Service to staff of the Service
04/10/2023
Deputy Minister of Justice Levon Balyan introduced newly appointed Deputy Heads of the Probation Service Pavel Grigoryan and Gurgen Afrikyan to the staff of the Service.
The Deputy Minister emphasised that there are great expectations from the Probation Service from the perspective of sector-specific reforms and for meeting the objectives set forth for the Service.
Levon Balyan expressed hope that the newly appointed deputies will invest their skills for implementation of the programmes of the Probation Service.
Importance was attached to the function of implementing imposition of the house arrest and administrative control measures of restraint properly and with quality.
Pavel Grigoryan and Gurgen Afrikyan expressed gratitude for the trust and noted that they will invest their work experience for further improvement of the quality of the Service.