Արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը շրջայց է կատարել ՀՀ ԱՆ պրոբացիայի պետական ծառայությունում
Արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանն այսօր շրջայցով գտնվել է ՀՀ ԱՆ պրոբացիայի պետական ծառայության կենտրոնական մարմնում: Ծառայության պետ Արսեն Նավասարդյանի ուղեկցությամբ նախարար Զեյնալյանը ծանոթացել է կառուցվածքային ստորաբաժանումների և Երևանի տարածքային բաժնի աշխատակիցների աշխատանքային պայմաններին և իրականացվող գործառույթներին:
Շրջայցի ընթացքում նախարար Զեյնալյանը խորհրդակցություն է անցկացրել Պրոբացիայի պետական ծառայության ղեկավար անձնակազմի հետ, որի ընթացքում քննարկվել են ծառայության արդյունավետության ապահովման հետ կապված մի շարք հիմնախնդիրներ, մասնավորապես՝ էլեկտրոնային մոնիթորինգի կիրառմամբ այլընտրանքային խափանման միջոցի ներդրման և զարգացման հնարավորությունները, ինչպես նաև հանրային աշխատանքներում ներգրավված անձանց կատարած աշխատանքի արդյունավետության բարձրացմանը միտված քայլերը:
Խորհրդակցության ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև e-probation էլեկտրոնային համակարգի ներդրման և Քրեակատարողական համակարգի տեղեկատվական շտեմարանին Պրոբացիայի պետական ծառայության էլեկտրոնային հասանելիության ապահովմանն առնչվող հարցերին, որոնք էականորեն կբարելավեն ծառայության աշխատանքների արագությունը և արդյունավետությունը:
Հանդիպման ավարտին նախարար Զեյնալյանը կարևորել է աշխատակիցների կողմից Պրոբացիայի պետական ծառայության շահառուների մոտ հանրային իշխանության հանդեպ դրական վերաբերմունքի ձևավորումը և ընդգծել, որ այս արժեհամակրգը պետք է տեսանելի լինի ոչ միայն Երևանում, այլ ամենահեռավոր մարզերում նույնպես:

Minister of Justice Artak Zeynalyan tours State Probation Service of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia
16/08/2018
Today, Minister of Justice Artak Zeynalyan toured the central body of the State Probation Service of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia. Minister Zeynalyan, accompanied by Head of the Service Arsen Navasardyan, got acquainted with the working conditions of the employees of the structural subdivisions and the territorial division of Yerevan and the functions being performed.
During the tour, Minister Zeynalyan held a consultation with the management staff of the State Probation Service during which a number of key issues on ensuring efficiency of the Service were discussed, particularly, the opportunities for the introduction and development of an alternative measure of restraint through the application of electronic monitoring, as well as the steps aimed at raising the level of efficiency of the work carried out by persons involved in public works.
The issues related to introduction of the e-probation electronic system and the ensuring of electronic access of the State Probation Service to the database of the Penitentiary System, which will significantly increase the speed and improve efficiency of the activities of the Service, were touched upon during the consultation.
At the end of the meeting, Minister Zeynalyan attached importance to shaping by the employees of a positive attitude of the beneficiaries of the State Probation Service towards public authorities and underlined that this value system must be visible not only in Yerevan, but also in the most distant marzes as well.