Գյումրիում քննարկվել է Հակակոռուպցիոն ռազմավարության նախագիծը
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Տիգրան Խաչիկյանը Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքում քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ քննարկել է «Հայաստանի Հանրապետության հակակոռուպցիոն ռազմավարությունը և դրա իրականացման 2019-2022 թվականների միջոցառումների ծրագիրը հաստատելու մասին» կառավարության որոշման նախագիծը: Այն կազմակերպվել էր ՀՀ արդարադատության նախարարության և «Իրավաբանների հայկական ասոցիացիա» հասարակական կազմակերպության կողմից:
Տիգրան Խաչիկյանը շնորհակալություն է հայտնել հասարակական կազմակերպություններին ակտիվ մասնակցության համար և բարձր գնահատել շահագրգիռ կողմերի ներգրավվածությունը փաստաթղթի մշակման գործընթացում:
Քննարկման ընթացքում փոխնախարարը ներկայացրել է կոռուպցիայի դեմ պայքարի ուղղությամբ նախատեսվող հիմնական կարգավորումները՝ ուղղված կոռուպցիայի կանխարգելմանը, կոռուպցիոն հանցագործությունների բացահայտմանն ու հակակոռուպցիոն կրթությանը, ինչպես նաև անդրադարձել է հակակոռուպցիոն երկու նոր մարմինների` Հակակոռուպցիոն կոմիտեի և Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի գործիքակազմերին:

Deputy Minister of Justice Tigran Khachikyan discussed the draft Decision of the Government "On Approving the Anti-Corruption Strategy of the Republic of Armenia and its Implementation Action Plan for 2019-2022" with civil society representatives in the city of Gyumri. The discussion was organised by the Ministry of Justice of the Republic of Armenia and the Armenian Lawyers' Association NGO.
Tigran Khachikyan expressed gratitude to the non-governmental organisations for their active participation and highly appreciated the involvement of interested parties in the process of developing the document.
During the discussion, the Minister presented the main regulations envisaged for the fight against corruption, targeting prevention of corruption, disclosure of corruption crimes and anti-corruption education, as well as touched upon the toolkits of the two new bodies, that is, the Anti-Corruption Committee and the Commission for the Prevention of Corruption.