Հայտարարություն՝ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահի թեկնածուների ընտրության մրցութային խորհրդի կազմում խորհրդակցական ձայնի իրավունքով մինչև երեք միջազգային փորձագետների ներգրավման
04/06/2021
Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահի թեկնածուների ընտրության մրցութային խորհրդի (այսուհետ նաև՝ Խորհուրդ) կազմում խորհրդակցական ձայնի իրավունքով մինչև երեք միջազգային փորձագետների (այսուհետ նաև՝ փորձագետներ) ներգրավման նպատակով՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմը հայտարարում է մրցույթ:
Հայտը և կից ներկայացվող փաստաթղթերը կարող են հանձնվել առձեռն, ուղարկվել փոստով (0010, քաղաք Երևան, Կառավարական տուն 1 հասցեով) կամ հայտարարության մեջ նշված էլեկտրոնային փոստի հասցեին (<araksya.terteryan@gov.am>)՝ էլեկտրոնային թվային ստորագրությամբ հաստատված կամ ստորագրված և սկանավորված եղանակով:
Փորձագետի թեկնածություն կարող են առաջադրել Հայաստանի Հանրապետության հետ հակակոռուպցիոն ոլորտում համագործակցող միջազգային կամ միջկառավարական կազմակերպությունների (այսուհետ նաև՝ հայտատուներ) կողմից: Յուրաքանչյուր հայտատու կարող է ներկայացնել մեկ փորձագետի թեկնածություն:
Հայտ կարող են ներկայացնել Հայաստանի Հանրապետության հետ հակակոռուպցիոն ոլորտում համագործակցող այն հայտատուները, որոնք ունեն վերջին երկու տարվա ընթացքում հակակոռուպցիոն ոլորտում Հայաստանի Հանրապետության հետ համագործակցության փորձ:
Խորհրդի կազմում որպես փորձագետներ կարող են ընդգրկվել այն անձինք, որոնք հակակոռուպցիոն ոլորտում ունեն առնվազն հինգ տարվա մասնագիտական աշխատանքային փորձառություն:
Հայտատուները պետք է ներկայացնեն.
1) հայտ՝ ուղղված վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարին՝ նշելով հայտատուի անվանումը, հասցեն, հեռախոսահամարը, էլեկտրոնային փոստի հասցեն (կցվում է).
2) փորձագետի ինքնակենսագրություն (այդ թվում՝ մասնագիտական գործունեության նկարագրությամբ)՝ կցելով հակակոռուպցիոն ոլորտում առնվազն հինգ տարվա մասնագիտական աշխատանքային փորձառությունը հավաստող փաստաթղթեր (այդ թվում՝ առկայության դեպքում՝ գործատուի կողմից տրամադրված տեղեկանք).
3) փորձագետի՝ վերջին երեք տարիների ընթացքում միջազգային կազմակերպությունների հետ հակակոռուպցիոն ոլորտում իրականացրած առնվազն երկու ծրագրերի (այդ թվում՝ ծրագրերի բովանդակության, իրականացման ժամանակահատվածի, ստացված արդյունքների) վերաբերյալ տեղեկատվություն.
4) փաստաթուղթ, որը կվկայի հայտատուի՝ վերջին երկու տարվա ընթացքում հակակոռուպցիոն ոլորտում Հայաստանի Հանրապետության հետ համագործակցության մասին.
5) միջազգային կամ միջկառավարական կազմակերպությունների անունից հայտ ներկայացրած անձի՝ միջազգային կամ միջկառավարական կազմակերպության լիազորված անձ լինելու հանգամանքը հաստատող փաստաթուղթ.
6) Հայտարարություն՝ փորձագետի՝ Հայաստանի Հանրապետությունում գրանցված որևէ կուսակցության անդամ չհանդիսանալու մասին:
Հայտերն ընդունվում են 2021 թվականի հունիսի 7-11-ը ներառյալ, իսկ առձեռն հանձնելու դեպքում՝ աշխատանքային օրերին, ժամը՝ 09.30-17.30-ը:
Հայտերը ընդունելու հետ կապված պատասխանատու անձի հեռախոսահամարը և էլեկտրոնային փոստի հասցեն են՝ 010 515 613, araksya.terteryan@gov.am:

The application and the attached documents may be submitted in person, sent by mail (0010, city of Yerevan, Government House 1) or sent to the e-mail mentioned in the announcement (<araksya.terteryan@gov.am>), approved by digital signature or in signed and scanned version.
Candidacies to the international experts may be nominated by international or intergovernmental organizations cooperating with the Republic of Armenia (hereinafter referred to as applicants). Each applicant can nominate one expert.
May submit an application applicants having an experience of cooperating with the Republic of Armenia in the field of anti-corruption in the last 2 years.
Experts having at least five years of professional experience in the field of anti-corruption may be included board.
Applicants shall submit:
1) Application addressed to the Chief of Staff of the Prime Minister, indicating the name, address, telephone number, e-mail address of the applicant,
2) CV of the expert (including a description of professional activity), enclosing documents certifying at least five years of professional experience in the field of anti-corruption (including, if available, a certificate provided by the employer, information on projects implemented with international organizations in the field of anti-corruption),
3) Information on at least two programs implemented by the expert in cooperation with international organizations in the anti-corruption field in the last three years (including program content, implementation period, results obtained),
4) Document proving the applicant's cooperation with the Republic of Armenia in the anti-corruption field during the last two years,
5) Document confirming the fact that the person submitting an application on behalf of an international or intergovernmental organization is an authorized person of an international or intergovernmental organization,
6) Statement of the expert not being a member of any political party registered in the Republic of Armenia.
Applications are accepted from 7 to 11 (inclusive), June, 2021 and in case of in person submission, on working days, from 09.30-17.30.
The telephone number of the person responsible for accepting the applications is the e-mail address: 010 515 613, araksya.terteryan@gov.am.