Արդարադատության նախարարը Միացյալ Թագավորության դեսպանի հետ քննարկել է երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր
03/02/2016
ՀՀ արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը փետրվարի 3-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուդիթ Մարգարեթ Ֆարնվրթին:
Արփինե Հովհաննիսյանը դեսպանի հետ քննարկել է նախորդ տարվա նոյեմբերին Միացյալ Թագավորություն կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների ու նոր ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են նաև Հայաստանում պրոբացիոն ծառայության ներդրմանն ու հակակոռուպցիոն քաղաքականությանը:
Նախարարը բարձր է գնահատել այդ ոլորտներում Մեծ Բրիտանիայի փորձն ու ընդգծել ոլորտում բարեփոխումներ իրականացնելու համատեքստում փորձի փոխանակման անհրաժեշտությունը:
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել նախարարին ընդունելության համար և վերահաստատել արդարադատության ոլորտում երկու երկրների միջև համագործակցությունն առավել արդյունավետ դարձնելու պատրաստակամությունը:

Minister of Justice discusses issues of mutual interest with the Ambassador of the United Kingdom
On 3 February, Minister of Justice of the Republic of Armenia Arpine Hovhannisyan received Her Majesty’s Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to the Republic of Armenia Judith Margaret Farnworth.
Arpine Hovhannisyan discussed with the Ambassador the opportunities for implementation of arrangements obtained during the working visit to the United Kingdom in November of the previous year and of the new projects.
During the meeting the parties also touched upon the introduction of the probation service in Armenia and the anti-corruption policy.
The Minister highly appreciated the experience of Great Britain in these sectors and emphasised the need for exchange of experience in the context of reforms to be implemented in the sector.
The Ambassador extended thanks for the reception and reaffirmed the willingness to enhance the effectiveness of co-operation between the two countries in the justice sector.