Արդարադատության նախարարը հանդիպել է Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղարին
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը, Բուլղարիայում անցկացվող «Դատական համակարգի անկախության և անկողմնակալության ամրապնդումը» թեմայով բարձրաստիճան համաժողովի շրջանակում, ապրիլի 21-ին կարճատև հանդիպում է ունեցել Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թյորբորն Յագլանդի հետ:
Արփինե Հովհաննիսյանը Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղարին է ներկայացրել սահմանադրական բարեփոխումներից հետո իրավական ակտերում նախատեսվող փոփոխությունները, մասնավորապես, ՀՀ ընտրական օրենսգրքի նախագիծն ու դրա շուրջ շահագրգիռ կողմերի հետ ընթացող հանդիպումների ընթացքը:
Հանդիպման ավարտին նախարարն անդրադարձել է նաև ապրիլի մեկի լույս երկուսի գիշերը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության դեմ սանձազերծված լայնամասշտաբ ռազմական գործողություններին:

Minister of Justice holds a meeting with Secretary General of the Council of Europe
On 21 April, Minister of Justice of the Republic of Armenia Arpine Hovhannisyan held a short meeting with the Secretary General of the Council of Europe Thorbjørn Jagland within the scope of the high-level Conference entitled ”Strengthening Judicial Independence and Impartiality" held in Bulgaria.
Arpine Hovhannisyan presented to the Secretary General of the Council of Europe the amendments envisaged to be made to the legal acts after the constitutional reforms, in particular the draft Electoral Code of the Republic of Armenia and the progress of meetings held in this regard with parties concerned.
At the end of the meeting, the Minister also touched upon the unleashed broad-scale military actions against Nagorno-Karabakh Republic on the night of 1-2 April.