Արդարադատության նախարարի այցը՝ Քուվեյթի Պետություն
Քուվեյթի պետությունում պաշտոնական այցով գտնվող ՀՀ արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը մայիսի 1-ին հանդիպել է Քուվեյթի Պետության արդարադատության, կրոնական կալվածքների և իսլամական հարցերի նախարար Յաքուբ Աբդ ալ-Մոհսեն ալ-Սանիեի հետ:
Հայաստանի արդարադատության նախարարը, շնորհակալություն հայտնելով հյուրընկալության համար և բարձր գնահատելով երկու երկրների միջև բարեկամական հարաբերությունները, նշել է, որ արդարադատության ոլորտում համագործակցությունը մեծ դեր ունի երկու երկրների միջև առկա բարեկամական հարաբերությունների խորացման հարցում:
Այդ համատեքստում Արփինե Հովհաննիսյանը կարևորել է երկու երկրների Արդարադատության նախարարությունների միջև ստորագրվելիք համագործակցության մասին փոխըմբռնման հուշագիրը և ընդգծել, որ այն նոր լիցք կհաղորդի երկու երկրների արդարադատության նախարարությունների միջև արդյունավետ և բազմակողմ հարաբերություններին:
Քուվեյթի Պետության արդարադատության, կրոնական կալվածքների և իսլամական հարցերի նախարարը, շնորհակալություն հայտնելով հրավերն ընդունելու համար, նշել է, որ այս տարի Երևանում ստորագրված միջպետական համաձայնագիրը սկիզբ է դրել երկու երկրների արդարադատության նախարարությունների միջև համագործակցության խորացմանը:
Հանդիպման ավարտին երկու երկրների արդարադատության նախարարները ստորագրել են փոխըմբռնման հուշագիր, որն ուղղված է քրեական, քաղաքացիական օրենսդրության, դատական գործերի աջակցության կազմակերպման, իրավական օգնության, իրավաբանական անձանց գրանցման ու երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ ոլորտներում համագործակցությանը:
Այնուհետև Արփինե Հովհաննիսյանը այցելել է Քուվեյթի պետության Իրավական և դատական ինստիտուտ, նույն օրը հանդիպել նաև Քույվեյթի Բարձրագույն դատարանի նախագահի հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:

Visit of the Minister of Justice to the State of Kuwait
Minister of Justice of the Republic of Armenia Arpine Hovhannisyan, who was on an official visit to the State of Kuwait, met with Minister of Justice, Awqaf and Islamic Affairs of the State of Kuwait Yaacoub Abdul-Mohsen Al-Sanaa on 1 May.
Minister of Justice of Armenia — expressing his gratitute for the reception and highly appreciating friendly relations between the two countries — noted that the co-operation in the sector of justice plays an important role in deepening the existing friendly relations between the two countries.
In this context, Arpine Hovhannisyan attached importance to the memorandum of understanding on co-operation to be signed between the ministries of justice of the two countries and emphasised that it will give a new impetus to the effective and multilateral relations between the ministries of the two countries.
Minister of Justice, Awqaf and Islamic Affairs of the State of Kuwait — extending his thanks to the Minister of Justice of Armenia for having accepted the invitation — noted that the interstate agreement signed in Yerevan this year has marked the deepening of co-operation between the ministries of the two countries.
At the end of the meeting, the ministers of justice of the two countries signed a memorandum of understanding, which is aimed at the co-operation in the sectors of organisation of assistance for criminal, civil legislation and legal cases, legal assistance, registration of legal persons and other sectors of mutual interest.
Afterwards, Arpine Hovhannisyan paid a visit to the Kuwait Institute for Judicial and Legal Studies, meeting with the President of the Supreme Court of Kuwait on the same day. During the meeting the parties discussed a range of issues of mutual interest.