Արդարադատության նախարարն ընդունել է Համաշխարհային բանկի Երևանի գրասենյակի տնօրենին
ՀՀ արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանն այսօր ընդունել է Համաշխարհային բանկի Երևանի գրասենյակի տնօրեն Լորա Բեյլիին:
Նախարարը բարձր է գնահատել ՀՀ արդարադատության նախարարության և Համաշխարհային բանկի միջև եղած համագործակցության ներկայիս մակարդակը և ընդգծել, որ այն խորացնելու ու զարգացնելու մեծ ներուժ կա:
Արփինե Հովհաննիսյանը ՀԲ ներկայացուցչի հետ քննարկել է Նախարարության ծրագրերն ու դրանց ուղղված ֆինանսական օժանդակության հարցերը:
Լորա Բեյլին, շնորհակալություն հայտնելով նախարարին հանդիպման համար, նշել է, որ Արդարադատության նախարարության հետ ունեցած համագործակցության ընթացքում իրականացված համատեղ ծրագրերը շոշափելի արդյունք են գրանցել:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր և երկարաժամկետ ծրագրեր իրականացնելու հնարավորությունները:

Minister of Justice receives the World Bank Country Manager for Armenia
Today, Minister of Justice of the Republic of Armenia Arpine Hovhannisyan received World Bank Country Manager for Armenia Laura Bailey.
The Minister of Justice of the Republic of Armenia highly appreciated the current level of co-operation between the World Bank and the Ministry of Justice of the Republic of Armenia and emphasised that there is high potential for the deepening and developing thereof.
Arpine Hovhannisyan discussed with the World Bank representative the projects of the Ministry and issues of financial assistance targeted thereto.
Laura Bailey, expressing gratitude to the Minister for the meeting, noted that the projects implemented during the co-operation with the Ministry of Justice have yielded tangible results.
During the meeting the parties discussed other issues of bilateral interest and the possibilities for implementing long-term projects.