Արփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է ՀՀ-ում Վրաստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին
16/09/2016
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Արփինե Հովհաննիսյանը սեպտեմբերի 16-ին ընդունել է ՀՀ-ում Վրաստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին: Արփինե Հովհաննիսյանը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն իրականացնելու գործում:
ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնակատարը բարձր է գնահատել երկու երկրների բազմակողմ համագործակցության ներկայիս մակարդակն ու ընդգծել, որ այն խորացնելու մեծ ներուժ կա:
Գիորգի Սագանելիձեն շնորհակալություն է հայտնել Արփինե Հովհաննիսյանին ջերմ ընդունելության համար, նշել, որ Վրաստանը Հայաստանի հետ գրեթե բոլոր ոլորտներում ունի բարձր մակարդակի, բարեկամական հարաբերություններ ու վստահեցրել, որ կանի առավելագույնը առկա կապերն ավելի ամրապնդելու և զարգացնելու համար:
Հանդիպման ավարտին կողմերն ընդգծել են փորձի փոխանակման ու արդյունավետ համագործակցության անհրաժեշտությունը և քննարկել փոխադարձ պաշտոնական այցեր կազմակերպելու հնարավորությունը:

Arpine Hovhannisyan receives newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to the Republic of Armenia Giorgi Saganelidze
16/09/2016
On 16 September, Acting Minister of Justice of the Republic of Armenia Arpine Hovhannisyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to the Republic of Armenia Giorgi Saganelidze. Arpine Hovhannisyan congratulated the Ambassador on assuming office and wished him success in carrying out his diplomatic mission in the Republic of Armenia.
The Acting Minister of Justice of the Republic of Armenia highly appreciated the current level of the multilateral co-operation between the two countries and emphasised that there is great potential for the deepening of that co-operation.
Giorgi Saganelidze expressed gratitude to Arpine Hovhannisyan for the cordial reception, stated that Georgia has high-level and friendly relations with Armenia in almost all sectors and assured that he would do everything possible for further strengthening and development of the existing relations.
At the end of the meeting, the parties emphasised the need for exchange of experience and effective co-operation and considered the possibility of organising reciprocal official visits.