Պետական ծառայություններն այսուհետ ավելի մոտ են ՀՀ քաղաքացիներին
Արդարադատության նախարարության մեկնարկած բարեփոխումների այս շղթան շարունակական է լինելու. միասնական գրասենյակներ են գործարկվելու ՀՀ բոլոր մարզերի գյուղական համայնքներում: Ներկայում ՀՀ ողջ տարածքում գործում է 40 միասնական գրասենյակ, որից 15-ը՝ Երևանում, մյուսները՝ Գառնիում, Գյումրիում, Վաղարշապատում, Հաղարծնում, Իջևանում, Բյուրականում, Կարբիում, Արմաշում, Մեծամորում, Զվարթնոցում, Սարուխանում, Ծովագյուղում, Մաստարայում, Վանաձորում, Նոյեմբերյանում, Գավառում, Բերդում, Ալավերդիում, Ստեփանավանում, Եղեգնաձորում, Վայքում, Գորիսում, Կապանում և Մեղրիում: Պետական իշխանության մարմինների սպասարկման գրասենյակների գործառույթներ իրականացնող օպերատորներն են՝ «Հայփոստ», «Արդշինբանկ», «Աﬔրիաբանկ», «Կոնվերս բանկ», «Անելիք բանկ» և «Հայէկոնոմբանկ» ընկերությունները:
Միասնական գրասենյակներում ՀՀ քաղաքացիները կարող են օգտվել Իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի գործակալության սպասարկման գրասենյակների, Անշարժ գույքի կադաստրի, Քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման գործակալության, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության, Ոստիկանության և Միգրացիոն պետական ծառայության կողմից մատուցվող մի շարք ծառայություններից:

Citizens of the Republic of Armenia now have better access to state services
This chain of reforms launched by the Ministry of Justice will be ongoing; unified offices will be set in operation in the rural communities of all Marzes of the Republic of Armenia. 40 unified offices are currently operating within the whole territory of the Republic of Armenia, of which 15 are in Yerevan, the others are in Garni, Gyumri, Vagharshapat, Haghartsin, Ijevan, Byurakan, Karbi, Armash, Metsamor, Zvartnots, Sarukhan, Tsovagyugh, Mastara, Vanadzor, Noyemberyan, Gavar, Berd, Alaverdi, Stepanavan, Yeghegnadzor, Vayk, Goris, Kapan and Meghri. The operators performing the functions of service offices of the bodies of state power are the following companies: HayPost, Ardshinbank, Ameriabank, Converse Bank, Anelik Bank and Armeconombank.
At the service offices, citizens of the Republic of Armenia may use a number of services provided by the service offices of the Agency for State Register of Legal Persons, the State Committee of Real Estate Cadastre, the Civil Status Acts Registration Agency, the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, the Police of the Republic of Armenia and the State Migration Service of the Republic of Armenia.
For the list of services provided at the unified offices and the addresses of the offices, please visit the website of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia at: http://moj.am/services/service_offices.