Վարչապետն Արդարադատության նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարար Դավիթ Հարությունյանին
30/05/2017
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել Արդարադատության նորանշանակ նախարար Դավիթ Հարությունյանին:
Վարչապետը շնորհավորել է պարոն Հարությունյանին նոր պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և նշել. «Արդարադատության նախարարությունը կառավարության չափազանց կարևոր օղակ է, հաշվի առնելով նաև առկա խնդիրները՝ նոր Սահմանադրություն, օրենքների անհրաժեշտ փոփոխություններ: Ընդհանրապես, մենք մեր տեսլականում ամրագրել ենք, թե ինչպիսի Հայաստան ենք ցանկանում տեսնել: Ինչպես յուրաքանչյուր, այնպես էլ մեր հասարակության համար արդարադատության կամ արդարության պակասը միշտ ընկալվում է որպես խնդրահարույց: Այդ առումով, ցանկանում եմ պարոն Հարությունյանին մաղթել արդյունավետ աշխատանք»: Կարեն Կարապետյանն ավելացրել է, որ Դավիթ Հարությունյանը մեծ պրոֆեսիոնալ է, ունի կարևոր գործառույթներ և առաքելություն: Վարչապետը վստահություն է հայտնել, որ նորանշանակ նախարարի գլխավորությամբ նախարարությունը կարձանագրի նոր հաջողություններ:
Դավիթ Հարությունյանը հատուկ շնորհակալություն է հայտնել վերջին տարիներին Արդարադատության նախարարությունը գլխավորած բոլոր նախարարներին՝ կատարված մեծածավալ աշխատանքների համար, և վստահեցրել, որ իր գլխավորությամբ այդ աշխատանքները կշարունակվեն պատշաճ որակով:

Prime Minister introduces newly appointed Minister Davit Harutyunyan to Staff of the Ministry of Justice
30/05/2017
Prime Minister Karen Karapetyan introduced newly appointed Minister of Justice Davit Harutyunyan to the Staff of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia.
The Prime-Minister congratulated Mr. Harutyutyan on being appointed to the new position and noted: "The Ministry of Justice is a very important link of the Government, given also the existing challenges - the new Constitution and necessary amendments to laws. In general, we have enshrined in our vision of what kind of Armenia we want to see. Like every society, our society also always perceives the lack of justice or fairness as problematic. In this regard, I would like to wish Mr. Harutyunyan fruitful work." Karen Karapetyan added that Davit Harutyunyan is a great professional and has important functions and missions. The Prime Minister expressed confidence that the Ministry will record new successes under the leadership of the newly appointed Minister.
Davit Harutyunyan expressed special gratitude to all the ministers having led the Ministry of Justice during recent years and assured that the activities will continue with proper quality under his leadership.