Արդարադատության նախարարը և ԵԽ գրասենյակի ղեկավարը քննարկել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր
06/06/2017
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանը հունիսի 6-ին ընդունել է Հայաստանում Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի ղեկավար Նատալյա Վուտովային:
Դավիթ Հարությունյանը բարձր է գնահատել Եվրոպայի խորհրդի հետ համագործակցությունը և կարևորել համատեղ իրականացվող ծրագրերի արդյունավետ ընթացքը:
Հայաստանում Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի ղեկավար Նատալյա Վուտովան շնորհավորել է Դավիթ Հարությունյանին արդարադատության նախարարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և համագործակցությունը խորացնելու պատրաստակամություն հայտնել:
Հանդիպման ընթացքում նախարարը եվրոպացի գործընկերոջ հետ քննարկել է երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր, մասնավորապես, անդրադարձել սահմանադրական բարեփոխումներին, դատաիրավական և քրեակատարողական ոլորտներում համագործակցության ծրագրերին և այլն:

Minister of Justice and Head of CoE Office discuss issues of mutual interest
On 6 June, Minister of Justice of the Republic of Armenia Davit Harutyunyan received Head of the Council of Europe Office in Yerevan Natalia Voutova.
Davit Harutyunyan highly appreciated the co-operation with the Council of Europe and attached importance to the effective process of the programmes being jointly implemented.
Head of the Council of Europe Office in Yerevan Natalia Voutova congratulated Davit Harutyunyan on being appointed Minister of Justice and expressed willingness for deepening of the co-operation.
During the meeting, the Minister discussed with the European counterpart issues of mutual interest; in particular, the Minister touched upon the constitutional reforms, co-operation programmes in the judicial and legal and penitentiary sectors, etc.