Արդարադատության նախարարն ընդունել է Վենետիկի հանձնաժողովի և ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի ներկայացուցիչներին
ՀՀ արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանը նոյեմբերի 17-ին ընդունել է «Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) և ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի փորձագիտական խմբի ներկայացուցիչներին:
Պատվիրակության կազմում են եղել Վենետիկի հանձնաժողովից պրոֆեսոր Պերե Վիլանովա Թրիասը, Պիեր Գարոնը, ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ից՝ Ալեքսեյ Գրոմովը և Վասիլ Վաշչանկան:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են «Հանրաքվեի մասին» սահմանադրական օրենքի նախագիծը, անդրադարձել դրա մի շարք դրույթներին և խնդրահարույց կետերին:
Հանդիպման ավարտին նախարարը պատասխանել է փորձագետներին հետաքրքրող հարցերին, լսել նախագծի մի շարք դրույթների վերաբերյալ վերջիններիս առաջարկներն ու շնորհակալություն է հայտնել միջազգային կառույցների ներկայացուցիչներին սահմանադրական օրենքի նախագծի մշակման աշխատանքներում կառուցողական համագործակցության համար:

Minister of Justice receives representatives of Venice Commission and OSCE/ODIHR
On 17 November, Minister of Justice of the Republic of Armenia Davit Harutyunyan received representatives of the European Commission for Democracy through Law (the Venice Commission) of the Council of Europe and the expert group of the OSCE/ODIHR.
The delegation was comprised of Professor Pere Vilanova Trias, Pierre Garon from the Venice Commission, as well as Alexey Gromov and Vasil Vashchanka from the OSCE/ODIHR.
During the meeting, the parties discussed the draft Constitutional Law "On referendum" and touched upon a number of provisions and points of concern.
At the end of the meeting, the Minister answered the questions of interest to the experts, listened to their proposals with regard to a number of provisions and expressed gratitude to the representatives of the international organisations for their constructive co-operation in the activities aimed at the development of the draft Constitutional Law.