Արդարադատության նախարարն ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի ներկայացուցիչ Վասիլիս Մարագոսի գլխավորած պատվիրակությանը
29/01/2018
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանն այսօր ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի Հարևանության հարցերով գլխավոր տնօրինության Հայաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի և Արևելյան գործընկերության հարցերով բաժնի ղեկավար Վասիլիս Մարագոսի գլխավորած պատվիրակությանը:
Նախարար Հարությունյանը նախ և առաջ շնորհավորել է ներկաներին Հայաստանի և Եվրամիության միջև Համապարփակ և ընդլայնված համաձայնագրի ստորագրման կապակցությամբ՝ այն որակելով առկա համագործակցության խորացմանն ուղղված նշանակալի քայլ և շնորհակալություն հայտնել ԵՄ գործընկերներին համատեղ ծրագրերի իրականացման համար:
Վասիլիս Մարագոսը կարևորել է Հայաստանի հետ արդարադատության ոլորտում իրականացված բարեփոխումների ընթացքն ու այդ ուղղությամբ համագործակցությունը շարունակելու և ընդլայնելու պատրաստակամություն է հայտնել:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են ՀՀ-ում դատաիրավական բարեփոխումների իրականացմանն ուղղված օրակարգին, կոռուպցիայի դեմ պայքարին, մարդու իրավունքների պաշտպանությանը և այլ հարցերի:
Նախարարը ևս մեկ անգամ ընդգծել է դատաիրավական բարեփոխումների ոլորտում ԵՄ աջակցության կարևորությունն ու փոխգործակցությունը խորացնելու պատրաստակամություն է հայտնել:

Minister of Justice receives delegation headed by European Commission representative Vassilis Maragos
29/01/2018
Today, Minister of Justice of the Republic of Armenia Davit Harutyunyan received the delegation headed by Head of the Armenia, Azerbaijan, Belarus and Eastern Partnership Unit of the Directorate-General for Neighbourhood Policy and Enlargement Negotiations of the European Commission Vassilis Maragos.
First, Minister Harutyunyan congratulated those present on signing the EU-Armenia Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement, viewing it as a significant step towards deepening of the existing co-operation and thanked the EU partners for implementation of joint projects.
Vassilis Maragos emphasised the importance of the process of reforms implemented in the justice sector and expressed willingness to continue and enhance co-operation in that direction.
During the meeting, the parties touched upon the agenda targeted at implementation of judicial and legal reforms in the Republic of Armenia, the fight against corruption and the protection of human rights and other issues.
The Minister once again emphasised the importance of the support of the European Union in judicial and legal reforms and expressed willingness to deepen mutual co-operation.