Նախարար Զեյնալյանն ընդունել է Նիդերլանդների դեսպան Դաումային
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը հունիսի 6-ին ընդունել է ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իոս Դաումային:
Նախարարը դեսպանի հետ զրույցում ներկայացրել է արդարադատության ոլորտի առաջնահերթությունները՝ իրավական և դատական բարեփոխումներ, Պրոբացիոն ծառայության կարողությունների զարգացում, քրեակատարաողական հիմնարկների բարելավմանն ուղղված աշխատանքներ, մասնավորապես, անազատության մեջ պահվող անձանց զբաղվածության ապահովում և նրանց տրամադրվող սննդի որակի բարձրացում:
Հանդիպման ավարտին կողմերը քննարկել են նշված ոլորտներում համագործակցելու հնարավորություններն ու վերահաստատել փոխգործակցությունն առավել խորացնելու և չափելի արդյունքներ արձանագրելու պատրաստակամությունը:

Minister Zeynalyan receives Ambassador of the Netherlands Daumann
On 6 June, Minister of Justice of the Republic of Armenia Artak Zeynalyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of the Netherlands to the Republic of Armenia Johannes Daumann.
In the conversation with the Ambassador, the Minister presented the priorities of the justice sector — legal and judicial reforms, capacity-building of the Probation Service, activities aimed at improving penitentiary institutions, particularly, ensuring occupation of persons held in confinement and improvement of the food quality provided to them.
At the end of the meeting, the parties discussed the opportunities of co-operation in the mentioned fields and reaffirmed the willingness to further deepen the partnership and to record measurable results.