Արդարադատության նախարարի պահանջն ու հորդորը Հարկադիր կատարման ծառայությունից առաջադրանքի գերազանց կատարումն է
14/06/2018
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանն այսօր ՀՀ ԱՆ հարկադիր կատարման ծառայության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ գլխավոր հարկադիր կատարող Հակոբ Հակոբյանին:
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ Արթուր Հովհաննիսյանը և ՀՀ ԱՆ վերահսկողական ծառայութան պետ Միքայել Մինասյանը:
Նախարարը, շնորհավորել է Հակոբ Հակոբյանին նշանակման առիթով և նշել, որ Կառավարությունը, որը ձևավորվել է ժողովրդի կամքի ուժով, իր առջև դրել է երկրում էական բարեփոխումներ կատարելու խնդիր, ուստի պետք է աշխատել այնպես, որ արդյունքը լինի տեսանելի: Նախարարի խոսքով՝ իր պահանջն ու հորդորը Ծառայության առջև դրված առաջադրանքի գերազանց կատարումն է:
Նախարար Զեյնալյանը հույս է հայտնել, որ կարճ ժամանակ անց էական փոփոխություն է արձանագրվելու Ծառայությունում՝ այդ համատեքսում ի թիվս այլոց կարևորելով ոլորտին ուղղված օրենսդրական բարեփոխումները: Նախարարն ընդգծել է, որ ժողովրդն ունի սպասելիքներ և այդ սպասելիքները, կարճ ժամանակում դրական արդյունքներ արձանագրելով, պետք է արդարացվեն:
Գլխավոր հարկադիր կատարողը շնորհակալություն է հայտնել նախարարին և վարչապետին պատասխանատու պաշտոնում իրեն նշանակելու համար և վստահեցրել, որ, ծանոթ լինելով Ծառայության բազմաթիվ և բազմաբնույթ խնդիրներին, շատ արագ և օպերատիվ աշխատանքի արդյունքում տալու է դրանց լուծումները:
Արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ Արթուր Հովհաննիսյանն ու ՀՀ ԱՆ վերահսկողական ծառայութան պետ Միքայել Մինասյանը ևս շնորավորել են Հակոբ Հակոբյանին նշանակման առիթով և ընդգծել, որ երկրի համար առանցքային նշանակություն ունեցող այս Ծառայությունը պետք է անի հնարավորինս ամեն ինչ վարույթների թիվը էականորեն կրճատելու և կոռուպցիոն ռիսկերը բացառելու ուղղությամբ:

What the Minister of Justice requires and exhorts from the Compulsory Enforcement Service is excellent performance of tasks
14/06/2018
Today, Minister of Justice of the Republic of Armenia Artak Zeynalyan introduced newly appointed Chief Compulsory Enforcement Officer Hakob Hakobyan to the staff of the Compulsory Enforcement Service of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia.
First Deputy Minister of Justice Artur Hovhannisyan and Head of the Control Service of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia Mikayel Minasyan participated in the meeting as well.
The Minister congratulated Hakob Hakobyan on the occasion of appointment and noted that the Government, which has been established by the will of the people, has set a goal to make essential reforms in the country, and so it is necessary to work in such a way that the results are visible. According to the Minister, what he requires and exhorts is excellent performance of the tasks set forth for the Service.
Minister Zeynalyan expressed hope that the Service would record major changes soon, and in this context, among other reforms, he also attached importance to sector-specific legislative reforms. The Minister emphasised that people had expectations and that those expectations had to be met by recording positive results in a short period of time.
The Chief Compulsory Enforcement Officer expressed his gratitude to the Minister and the Prime Minister for appointing him to such an office requiring a sense of responsibility and assured that he would solve the several and various problems of the Service very quickly and through operative work, as he is familiar with the problems.
First Deputy Minister of Justice Artur Hovhannisyan and Head of the Control Service of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia Mikayel Minasyan also congratulated Hakob Hakobyan on the occasion of appointment and emphasised that the Service, which has a core significance for the country, must do its best to significantly reduce the number of proceedings and to exclude corruption risks.