Նախարար Զեյնալյանը կարևորել է Պետական ռեգիստրի գործակալությունում կոռուպցիոն ռիսկերը բացառելուն ուղղված աշխատանքները
27/06/2018
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը հունիսի 26-ին այցելել է ՀՀ ԱՆ իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի գործակալություն, շրջայց կատարել քաղաքացիների սպասարկման սրահում և ծանոթացել գործակալության աշխատակիցների հետ:
Փոխնախարար Սուրեն Քրմոյանը և Գործակալության պետ Գարուշ Դավթյանը նախարար Զեյնալյանին ներկայացրել են ամենօրյա աշխատանքին առնչվող խնդիրները, խոսել հրատապ լուծման անհրաժեշտություն ունեցող հարցերից: Դրանք հիմնականում վերաբերել են ոլորտում օրենսդրական բարեփոխումներ իրականացնելու անհրաժեշտությանը, շենքային պայմանների բարելավմանն ու տեխնիկական հագեցվածության անհրաժեշտությանը:
Նախարարը մի շարք խնդիրների լուծման վերաբերյալ տվել է համապատասխան հանձնարարականներ և կարևորել պետության կողմից մատուցվող ծառայությունները կատարելագործելուն, դրանք քաղաքացիներին ավելի հասանելի դարձնելուն, ինչպես նաև քաղաքացիներին ավելորդ քաշքշուկներից զերծ պահելուն և կոռուպցիոն ռիսկերը բացառելուն ուղղված աշխատանքների անհրաժեշտությունը:

Minister Zeynalyan attaches importance to activities aimed at excluding corruption risks in the Agency for State Register of Legal Entities
27/06/2018
On 26 June, Minister of Justice of the Republic of Armenia Artak Zeynalyan visited the Agency for State Register of Legal Entities of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia, toured the front office for provision of services to citizens and was introduced to the employees of the Agency.
Deputy Minister Suren Krmoyan and Head of the Agency Garush Davtyan presented to Minister Zeynalyan the problems related to daily tasks and talked about the issues that require urgent solutions. The issues were mainly related to the need to carry out legislative reforms in the field, as well as the need for improvement of building conditions and for technical equipment.
The Minister gave respective assignments for the solution to a number of issues and attached importance to improvement of services provided by the State, making them more accessible for citizens, as well as the need for activities aimed at keeping citizens away from unnecessary red-tape and excluding corruption risks.