Նախարար Զեյնալյանն աշխատանքային այցով Ավստրիայում է
ՀՀ արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը հուլիսի 12-ից 13-ը Ավստրիայի Հանրապետությունում (Ինսբրուկ) մասնակցել է ԵՄ և Արևելյան գործընկերության ներքին գործերի և արդարադատության նախարարների ոչ պաշտոնական հանդիպմանը: Այն կազմակերպվել էր Ավստրիայի նախագահության շրջանակում, որի նպատակն էր քննարկել ԱլԳ երկրներում իրավունքի գերակայության ամրապնդմանը, դատական իշխանությունում կոռուպցիայի դեմ պայքարի առավել արդյունավետ մեխանիզմներին առնչվող հարցեր:
ԵՄ և Արևելյան գործընկերության ներքին գործերի և արդարադատության նախարարների ոչ պաշտոնական հանդիպման շրջանակում ՀՀ արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը երկկողմ հանդիպումներ է ունեցել ԵՄ արդարադատության, սպառողների և գենդերային հավասարության հարցերով հանձնակատար Վերա Յուրովայի, Ավստրիայի Հանրապետության արդարադատության նախարար Յոզեֆ Մոսերի, ինչպես նաև Միջազգային հակակոռուպցիոն ակադեմիայի ղեկավար Մարտին Կրոետների հետ:
ԵՄ հանձնակատարի հետ կայացած հանդիպման ընթացքում ՀՀ արդարադատության նախարարը ներկայացրել է 2018թ. Մայիսին  ՀՀ-ում թավշյա հեղափոխությունից հետո նոր ձևավորված կառավարության առաջնահերթությունները՝ անդրադարձ կատարելով կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում տարվող աշխատանքներին, ընտրական օրենսգրքի բարեփոխումների անհրաժեշտությանը: Կողմերը քննարկել են նաև արդարադատության ոլորտի բարեփոխումներին ուղղված Եվրոպական միության հետագա աջակցության հնարավորությունները: Հանդիպման ավարտին ՀՀ արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը ԵՄ արդարադատության, սպառողների և գենդերային հավասարության հարցերով հանձնակատար Վերա Յուրովային հրավիրել է Հայաստան:
Ավստրիայի Հանրապետության արդարադատության նախարար  Յոզեֆ Մոսերի և Միջազգային հակակոռուպցիոն ակադեմիայի ղեկավար Մարտին Կրոետների հետ կայացած աշխատանքային հանդիպումների ընթացքում կողմերն անդրադարձել են երկկողմ համագործակցության ձևաչափերի ընդլայնմանն ու խորացմանը:

Minister Zeynalyan on working visit to Austria
From 12-13 July, Minister of Justice of the Republic of Armenia Artak Zeynalyan participated in the informal meeting of justice and home affairs ministers of the European Union and Eastern Partnership in Innsbruck, Austria. The meeting was organised within the framework of the Austrian Chairmanship with the purpose of discussing the issues related to strengthening of rule of law and more effective mechanisms for combating corruption in the judiciary in Eastern Partnership countries.
Within the framework of the informal meeting of justice and home affairs ministers of the European Union and Eastern Partnership, Minister of Justice of the Republic of Armenia Artak Zeynalyan had bi-lateral meetings with European Union Commissioner for Justice, Consumers and Gender Equality Vera Yurova, Minister of Justice of the Republic of Austria Josef Moser, as well as Head of the International Anti-Corruption Academy Martin Kreutner.
During the meeting with the EU Commissioner, the Minister of Justice of the Republic of Armenia presented the priorities of the new Government established as a result of the velvet revolution in the Republic of Armenia in May 2018, touching upon the activities being carried out in combating corruption and the need for reforming the Electoral Code. The parties also discussed the possibilities of further assistance of the European Union for reforms in the justice sector. At the end of the meeting, Minister of Justice of the Republic of Armenia Artak Zeynalyan invited European Union Commissioner for Justice, Consumers and Gender Equality Vera Yurova to Armenia.
During the working meetings that took place with Minister of Justice of Austrian Republic Josef Moser, as well as with Head of the International Anti-Corruption Academy Martin Kreutner, the parties touched upon the expansion and deepening of the formats for bilateral co-operation.