Փոխնախարար Քոչարյանն ընդունել է ԵՄ պատվիրակությանը
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Վիգեն Քոչարյանը հուլիսի 18-ին ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի Հարևանության հարցերով գլխավոր տնօրինության Հայաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի և Արևելյան գործընկերության հարցերով դեպարտամենտի ղեկավար Վասիլիս Մարագոսի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում Քոչարյանը ներկայացրել է Արդարադատության նախարարության մոտեցումները դատաիրավական ոլորտում ԵՄ-ի հետ համագործակցության խորացման և արդյունավետության բարձրացման վերաբերյալ:
Կողմերն անդրադարձել են Եվրոպական Միության կողմից իրականացվող աջակցության ծրագրերին առնչվող մի շարք հարցերի: Մասնավորապես՝ քննարկվել են իրականացվող համատեղ ծրագրերի ընթացքին և դատաիրավական բարեփոխումների աջակցության վերաբերյալ քաղաքական երկխոսության կազմակերպմանը վերաբերող հարցեր:

On 18 July, Deputy Minister of Justice Vigen Kocharyan received the delegation led by Head of the Armenia, Azerbaijan, Belarus and Eastern Partnership Unit of the Directorate-General for Neighbourhood Policy and Enlargement Negotiations of the European Commission Vassilis Maragos.
During the meeting, Kocharyan presented the approaches of the Ministry of Justice in regard to the deepening of co-operation with the EU in the judicial-legal sector and raising the level of effectiveness of the co-operation.
The parties touched upon a number of issues related to the support programmes that are being implemented by the European Union. In particular, issues related to the process of implementation of the joint programs being implemented and to the organising of political dialogue on assistance in judicial-legal reforms were discussed.