Հանրային պաշտոն զբաղեցնող անձինք և հանրային ծառայողները Կառավարության սահմանած կարգով պարտավոր են 75 000 դրամը գերազանցող նվերները հանձնել պետությանը կամ համայնքին
2018 թվականի մարտի 23-ին ընդունված «Հանրային ծառայության մասին» օրենքը սահմանում է, որ հանրային պաշտոն զբաղեցնող անձանց և հանրային ծառայողների համար պաշտոնեական (ծառայողական) պարտականությունների իրականացման հետ կապված թույլատրելի նվերներ են համարվում պետական կամ պաշտոնական այցերի կամ միջոցառումների, ինչպես նաև աշխատանքային այցերի ժամանակ տրվող նվերները կամ կազմակերպվող հյուրասիրությունը, հրապարակային միջոցառումների ժամանակ սովորաբար տրվող նվերները, սովորաբար կազմակերպվող հյուրասիրությունը, ծառայողական օգտագործման նպատակով անվճար տրամադրվող նյութերը, հրապարակային մրցույթի արդյունքով տրված կրթաթոշակը, դրամաշնորհը կամ նպաստը՝ մյուս դիմորդների նկատմամբ կիրառված նույն պայմաններով և նույն չափանիշներով կամ թափանցիկ այլ գործընթացի հետևանքով, օտարերկրյա պետությունների կամ միջազգային կազմակերպությունների կողմից տրվող արարողակարգային նվերները:
Այն դեպքում, երբ նման նվերներն իրենց արժեքով գերազանցում են 75 000 Հայաստանի Հանրապետության դրամը, դրանք հաշվառվում են որպես պետական կամ համայնքային սեփականություն:
Հանրային պաշտոն զբաղեցնող անձինք և հանրային ծառայողները պարտավոր են Կառավարության սահմանած կարգով հայտնել նման նվերներ ստանալու մասին:

Persons holding public positions and public servants are obliged to transfer gifts exceeding AMD 75.000 to the state or the community, as prescribed by the Government
The Law ''On public service'', adopted on 23 March 2018, prescribes that permissible gifts in connection with performance of official duties by persons holding public positions and public servants shall be considered as gifts given or hospitality organised during state or official visits or events, as well as during working visits, gifts usually given during public events, hospitality usually organised during public events, materials provided free of charge for official use, scholarships, grants or benefits awarded as a result of a public competition under the same conditions and criteria as those which apply to the other applicants, or as a result of another transparent process, ceremonial gifts given by foreign states and international organisations.
Where the value of such gifts exceeds AMD 75.000, they shall be registered as the property of the state or community.
Persons holding public positions and public servants shall, as prescribed by the Government, be obliged to inform about the receipt of such gifts.