ԵԱՀԿ-ն կաջակցի Հայաստանին հակակոռուպցիոն ոլորտում լայնածավալ բարեփոխումներ իրականացնելու համար
ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանը, Իտալիայի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում, նոյեմբերի 12-ին հանդիպել է ԵԱՀԿ գրասենյակի գործող ղեկավարի՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ, Իտալիայի արդարադատության նախկին նախարար Պաոլա Սևերինոյին:
Արտակ Զեյնալյանն ընդգծել է կոռուպցիայի դեմ պայքարում ՀՀ կառավարության հաստատակամությունն ու անհանդուրժողականությունը և գործընկերոջը ներկայացրել հակակոռուպցիոն ոլորտի վերջին զարգացումները:
Պաոլա Սևերինոն նշել է, որ, 2018 թվականի հունիսին Հայաստան կատարած այցի արդյունքները հաշվի առնելով, ԵԱՀԿ-ն և Իտալիայի կառավարությունը պատրաստակամ են աջակցելու ՀՀ-ին բարեփոխումների, մասնավորապես, հակակոռուպցիոն լայնածավալ միջոցառումների իրականացման հարցերում:

OSCE to assist Armenia in implementing large-scale reforms in the anti-corruption sector
On 12 November, within the scope of the working visit to the Italian Republic, Acting Minister of Justice of the Republic of Armenia Artak Zeynalyan met with Special Representative of the OSCE Chairperson-in-Office for the Fight against Corruption and former Minister of Justice of Italy Paola Severino.
Artak Zeynalyan underlined the persistence and intolerance of the Government of the Republic of Armenia in the fight against corruption and presented to his counterpart the recent developments in the anti-corruption sector.
Paola Severino noted that, taking into account the results of the visit to Armenia in June 2018, the OSCE and the Government of Italy are willing to assist Armenia in implementing reforms, particularly large-scale anti-corruption measures.