Արդարադատության նախարարի տեղակալ Տիգրան Խաչիկյանն ընդունել է ԵԱՀԿ փորձագիտական խմբի ներկայացուցիչներին
29/05/2019
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Տիգրան Խաչիկյանը մայիսի 27-ին ընդունել է Հայաստանում Եվրոպայում անվտանգության և Համագործակցության Կազմակերպության (ԵԱՀԿ) փորձագիտական խմբի` Անդրեյ Մունտեանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Տիգրան Խաչիկյանը, ողջունելով հյուրերին Արդարադատության նախարարությունում, հավաստիացրել է, որ Նախարարությունն արդյունավետ համագործակցություն կունենա փորձագիտական խմբի հետ և փոխգործակցությունն առավել կխորանա:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստանում կոռուպցիայի դեմ պայքարի, մասնավորապես, հակակոռուպցիոն մասնագիտացված իրավապահ մարմին ստեղծելու գործընթացին առնչվող մի շարք հարցեր:
Տվյալ ծրագրի շրջանակում, մայիսի 27-31-ը ԵԱՀԿ փորձագիտական խումբը Հակակոռուպցիոն մարմնի տեսլականի նախանշման շուրջ առաջարկություններ կազմելու նպատակով հանդիպումներ կունենա շահագրգիռ պետական այլ մարմինների հետ ևս:

Deputy Minister of Justice Tigran Khachikyan receives representatives of OSCE Expert Group
On 27 May, Deputy Minister of Justice Tigran Khachikyan received the delegation of the Organisation for Security and Co-operation in Europe (OSCE) Expert Group to Armenia headed by Andrei Muntean.
Welcoming the guests to the Ministry of Justice, Tigran Khachikyan assured that the Ministry will co-operate productively with the Expert Group and that the partnership will be further deepened.
During the meeting, the parties discussed a number of issues related to the fight against corruption, in particular, the process of establishing a specialised
anti-corruption law-enforcement body.
On 27-31 May, within the framework of this plan, the OSCE Expert Group will also have meetings with other interested state bodies, with the aim of drawing up recommendations for predetermining the vision for the Anti-Corruption Body.