Արդարադատության նախարարի տեղակալն ընդունել է Հայաստանում Սուրբ Աթոռի առաքելական նվիրակին
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Քրիստիննե Գրիգորյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Սուրբ Աթոռի առաքելական նվիրակ Գերապայծառ Ժոզե Ավելինու Բետանկուրին:
Հռոմի Սրբազան Քահանայապետի ներկայացուցիչը շնորհակալություն է հայտնել փոխնախարարին ընդունելության համար, նշել, որ Հայաստանում է գտնվում երկրի համար պատմական փուլում և Սուրբ Աթոռի աջակցությունն է հատնել երկրում իրականացվող բարեփոխումներին՝ ուղղված մարդու իրավունքների պաշտպանությանը: Սուրբ Աթոռի առաքելական նվիրակը մի շարք ուղղություններով համագործակցությունը խորացնելու պատրաստակամություն է հայտնել:
Փոխնախարար Քրիստիննե Գրիգորյանը բարձր է գնահատել նվիրակի ներդրումը երկու երկրների հարաբերությունների զարգացման գործում և շնորհակալություն հայտնել Հայաստանի ու Վատիկանի միջև անկեղծ ու ջերմ երկխոսությանը նպաստելու համար: Փոխնախարարը նաև վստահություն է հայտնել, որ Սուրբ Աթոռի առաքելական նվիրակի փորձն ու իմաստնությունը էլ ավելի կխթանեն երկու երկրների միջև համագործակցությունը, ինչպես նաև ավելի կսերտացնեն Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ եկեղեցու և Հռոմի Կաթոլիկ եկեղեցու հարաբերությունները:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են մի շարք ոլորտում համագործակցության հեռանկարներն ու հնարավորությունները:

Deputy Minister of Justice receives Apostolic Nuncio of the Holly See to Armenia
Today, Deputy Minister of Justice Kristinne Grigoryan received Apostolic Nuncio of the Holy See to Armenia, his Highness José Avelino Bettencourt.
The representative of His Holiness, the High Priest of Rome expressed gratitude to the Deputy Minister for the reception, noted that he is in Armenia in a stage that is historic for the country and expressed the support of the Holy See to the reforms that the country is implementing for human rights protection. The Apostolic Nuncio of the Holy See expressed willingness to deepen the co-operation in several directions.
Deputy Minister Kristinne Grigoryan highly appreciated the contribution of the Nuncio to development of the relations between the two countries and expressed gratitude for contributing to the sincere and cordial dialogue between Armenia and the Vatican. The Deputy Minister also expressed confidence that the experience and wisdom of the Apostolic Nuncio of the Holy See will further promote the co-operation between the two countries, as well as further strengthen the relations between the Armenian Holy Apostolic Church and the Roman Catholic Church.