ՔԿԱԳ ոլորտի բարեփոխումներին ընդառաջ՝ փոխնախարար Դանիելյանն անձամբ է ծանոթացել մատուցվող ծառայությունների գործընթացին
20/01/2020
Արդարադատության նախարարի տեղեկալ Վահե Դանիելյանն այսօր Քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման գործակալության Սպասարկման գրասենյակում քաղաքացիների հետ միասին անցել է մի շարք փաստաթղթերի ստացման փուլերով, ներկա եղել զույգերի կողմից ամուսնության գրանցման, ծննդյան վկակայանի կրկնօրինակի ստացման, Քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման մեջ ուղղման համար ներկայացվող փաստաթղթերի հանձնման և ստացման գործընթացին:
Փոխնախարարը տեղում ՔԿԱԳ գործակալության պետ Անի Մխիթարյանի հետ քննարկել է քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման ոլորտում մատուցվող ծառայությունների տրամադրման ժամկետներն ու գանձվող վճարները կրճատելուն, ինչպես նաև վարչարարությունը պարզեցնելուն ուղղված մի շարք հարցեր և ընդգծել քաղաքացիների համար պետության կողմից մատուցվող ծառայությունները մատչելի ու հասանելի դարձնելու նպատակադրումը:
Վահե Դանիելյանը շրջայցի ընթացքում Ամուսնության պալատում մասնակցել է նաև զույգի ամուսնության գրանցման պաշտոնական արարողությանը:

Deputy Minister Danielyan personally becomes familiar with provision of services ahead of reforms in sector of CSAR
20/01/2020
Today, Deputy Minister of Justice Vahe Danielyan went though the stages of receipt of a number of documents at the Service Office of the Civil Status Acts Registration Agency along with citizens and was present during the registration of marriages of couples, receipt of a copy of a birth certificate, as well as the delivery and receipt of documents submitted for making corrections in the registration of civil status acts.
The Deputy Minister discussed issues on reduction of the time limits and fees charged for providing services in the sector of civil status acts registration and on simplification of administration with Head of the Civil Status Acts Registration Agency Ani Mkhitaryan on the spot and emphasised that the goal is to make the services provided by the State accessible and available.
During the tour, Vahe Danielyan also participated in the official ceremony of registration of the marriage of a couple.