Հայաստանի և Նիդերլանդների արդարադատության նախարարները պայմանավորվել են խորացնել երկու կառույցների միջև համագործակցությունը
06/02/2020
Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը Նիդերլանդների Թագավորության Հաագա քաղաք կատարած այցի ընթացքում փետրվարի 6-ին հանդիպել է Նիդերլանդների արդարադատության և անվտանգության նախարար Ֆերդինանդ Գրապպերհաուսին։
Նախարարները բարձր են գնահատել երկու երկրների միջև համագործակցությունը և պայմանավորվել են ավելի խորացնել երկու գերատեսչությունների միջև հարաբերությունները։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են դատաիրավական, հակակոռուպցիոն և քրեակատարողական ռազմավարությունները, ինչպես նաև Նիդերլանդների արդյունավետ փորձը պրոբացիոն ոլորտում։
Քննարկման արդյունքում Ֆ. Գրապպերհաուսը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել քրեակատարողական ծառայությունում ենթակառուցվածքների զարգացմանը։

Ministers of Justice of Armenia and the Netherlands agree to deepen co-operation between the Ministries of Justice
On 6 February, during the visit to the city of The Hague of the Kingdom of the Netherlands, Minister of Justice Rustam Badasyan met with Minister of Justice and Security of the Netherlands Ferdinand Grapperhaus.
The Ministers highly appreciated the co-operation between the two countries and agreed to further deepen the relations between the two ministries.
The judicial-legal, anti-corruption and penitentiary strategies, as well as the effective practice of the Netherlands in the probation sector were considered during the meeting.
After the discussion, F. Grapperhaus expressed willingness to assist in the development of infrastructures within the Penitentiary Service of the Republic of Armenia.