Արդարադատության փոխնախարարը Վրաստանում ծանոթացել է Justice House-ների գործունեությանը
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Վահե Դանիելյանը և Նախարարության քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման գործակալության պետ Անի Մխիթարյանը Թբիլիսիում գործող Հանրային ծառայությունների մատուցման սրահների (Justice Houses) գործունեությանը ծանոթանալու նպատակով փետրվարի 13-ից 15-ը այցելել են Վրաստան:
Այցի ընթացքում հանդիպել են Վրաստանի արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ Միխեյիլ Սարջվելաձեի և բարձրաստիճան այլ պաշտոնյանների հետ,  քննարկել Վրաստանում Հանրային ծառայությունների մատուցման սրահների գործունեությանը, մասնավորապես, իրավաբանական անձանց պետական գրանցման և քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման ոլորտներում իրականացված բարեփոխումներին, այդ գործընթացում հանդիպած խոչընդոտներին ու առկա խնդիրներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Փոխնախարարը վրացական կողմի հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերել շարունակել արդեն իսկ ձևավորված գործընկերային և ջերմ համագործակցությունը, մասնավորապես, ջանքեր գործադրել վրացական փորձը Հայաստանում տեղայնացնելու ուղղությամբ:
Հիշեցնենք, որ Դատաիրավական բարեփոխումների ռազմավարությամբ նախատեսված է «մեկ կանգառ, մեկ պատուհան» սկզբունքով պետական և տեղական ինքնակառավարման մարմինների կողմից մատուցվող որոշ ծառայությունների մատուցման միասնական կենտրոն ստեղծելու միջոցառում և այդ հարցում էլեկտրոնային գործիքների ներդրում:

Deputy Minister of Justice gets acquainted with activities of Justice Houses in Georgia
From 13 to 15 February, Deputy Minister of Justice Vahe Danielyan and Head of the Civil Status Acts Registration Agency of the Ministry of Justice Ani Mkhitaryan visited Georgia to get acquainted with the activities of the Justice Houses operating in Tbilisi.
During the visit, they met with First Deputy Minister of Justice of Georgia Mikheil Sarjveladze and other high-ranking officials, discussed issues related to the activities of the Public Service Halls in Georgia, particularly the reforms made in the sectors of state registration of legal entities and civil status acts registration, the obstacles that have been encountered during this process and several current issues.
The Deputy Minister reached an agreement with the Georgian side to continue the already established cordial and partnering co-operation and particularly make efforts to localise the Georgian practice in Armenia.
Let us remind that the Strategy for Judicial and Legal Reforms envisages an action to create a unified centre for provision of certain services provided by state and local self-government bodies under the "one-stop shop" principle and the introduction of electronic tools for provision of certain services under that principle.