Արդարադատության նախարարությունը կադրային բանկ է ստեղծում քրեակատարողական ծառայությունը նոր կադրերով համալրելու նպատակով
10/03/2020
Արդարադատության նախարարությունը քրեակատարողական ծառայության գլխավոր, առաջատար, ինչպես նաև կրտսեր խմբի պաշտոնների հաստիքները որակյալ կադրերով համալրելու նպատակով ձեռնամուխ է եղել ծառայության կադրային բանկի ստեղծման աշխատանքներին:
Տեղեկացնում ենք, որ 2020 թվականի հունվարի 21-ին Ազգային ժողովի կողմից ընդունվել է «Քրեակատարողական ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» թիվ ՀՕ-14-Ն օրենքը, որով սահմանվել են նոր պահանջներ քրեակատարողական ծառայության գլխավոր, առաջատար, ինչպես նաև կրտսեր խմբի պաշտոնների հաստիքների համար:
Այսպես.
• Ø Քրեակատարողական ծառայության գլխավոր խմբի պաշտոններում կարող է նշանակվել այն անձը, որը զբաղեցրել է քրեակատարողական ծառայության պետի, նրա տեղակալների պաշտոն, քրեակատարողական ծառայության գլխավոր խմբի կամ առնվազն երեք տարի՝ առաջատար խմբի պաշտոն կամ ունի հանրային ծառայության առնվազն երկու տարվա ստաժ կամ երեք տարվա մասնագիտական աշխատանքային ստաժ կամ պաշտոնի անձնագրով պահանջվող աշխատանքի բնագավառում՝ երեք տարվա աշխատանքային ստաժ.
• Ø Քրեակատարողական ծառայության առաջատար խմբի պաշտոններում կարող է նշանակվել այն անձը, որը զբաղեցրել է քրեակատարողական ծառայության պետի, նրա տեղակալների պաշտոն, քրեակատարողական ծառայության գլխավոր, առաջատար խմբի կամ առնվազն մեկ տարի միջին խմբի պաշտոն, բացառությամբ բժշկական սպասարկման ոլորտի պաշտոնների կամ ունի հանրային ծառայության առնվազն մեկ տարվա ստաժ կամ մեկ տարվա մասնագիտական աշխատանքային ստաժ կամ պաշտոնի անձնագրով պահանջվող աշխատանքի բնագավառում՝ մեկ տարվա աշխատանքային ստաժ.
• Ø Քրեակատարողական ծառայության միջին և կրտսեր խմբերի պաշտոն զբաղեցնելու համար աշխատանքային ստաժ չի պահանջվում
Հարկ է փաստել, որ վերոնշյալ կարգավորումներն ուժի մեջ են մտնում քրեակատարողական ծառայության պաշտոններին համապատասխանող սկզբնական կոչումները սահմանելու, ինչպես նաև քրեակատարողական ծառայության պաշտոն զբաղեցնելու մրցույթի կարգը սահմանելու մասին Կառավարության որոշումն ուժի մեջ մտնելու օրը:
Աշխատանքով հետաքրքրվածները կարող են իրենց ինքնակենսագրական տվյալները (CV) ներկայացնել info@moj.am էլ.փոստին՝ նշելով կրթության, աշխատանքային գործունության (առկայության դեպքում) և ուշադրության արժանի այլ հանգամանքների վերաբերյալ տեղեկություններ:

The Ministry of Justice establishes a personnel bank for replenishing the Penitentiary Service with new personnel
10/03/2020
For the purpose of filling in the chief, leading, as well as junior positions of the Penitentiary Service with quality personnel, the Ministry of Justice has undertaken activities for establishing a personnel bank of the Service.
We would like to inform that Law No HO-14-N “On making amendments and supplements to the Law of the Republic of Armenia ‘On Penitentiary Service’” was adopted by the National Assembly on 21 January 2020, according whereof new requirements have been prescribed for chief, leading, as well as junior positions of the Penitentiary Service.
• The person who has held the position of the Head, his/her Deputies of the Penitentiary Service, a position in the chief or leading groups for at least three years in the Penitentiary Service, or has at least two years of work record in the public service, or three years of professional work record, or three years of work record in the field of work required by the job description shall be eligible for appointment to the positions in the chief groups of the Penitentiary Service;
• The person who has held the position of the Head, his/her Deputies of the Penitentiary Service, a position in the chief or leading groups or in the middle group for at least one year in the Penitentiary Service, except for the positions in the field of medical service, or at least one year of work record in the public service, or one year of professional work record, or one year of work record in the field of work required by the job description shall be eligible for appointment to the positions in the leading groups of the Penitentiary Service;
• ·      Work record shall not be required for holding a position in the middle and junior groups of the Penitentiary Service.
It should be stated that the above-mentioned regulations shall enter into force on the day of entering into force of the decision of the Government on prescribing the initial titles corresponding to the positions of the Penitentiary Service, as well as on establishing the procedure for competition to hold a position in the Penitentiary Service.
The persons interested in the job may send their CVs to the following address —info@moj.am, providing information on education, experience (if any) and other noteworthy circumstances.