Ռուստամ Բադասյանը Ռուսաստանի դեսպանի հետ քննարկել է համագործակցության զարգացմանն ուղղված մի շարք հարցեր
17/07/2020
Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Ռուստամ Բադասյանը ողջունել է դեսպանին Արդարադատության նախարարությունում, շնորհավորել ՌԴ-ում անցկացված Սահմանադրության փոփոխությունների համառուսական հանրաքվեի արդյունքների կապակցությամբ, ինչպես նաև շնորհակալություն է հայտնել COVID-19-ի դեմ պայքարում Հայաստանին ցուցաբերած աջակցության համար։
Դեսպան Կոպիրկինը շնորհակալություն է հայտնել հանդիպման հրավերի համար և կարևորել Արդարադատության նախարարության հետ երկխոսության պահպանումն ու ամրապնդումը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում նախատեսվող Սահմանադրական փոփոխությունների ուղղությունները, դատաիրավական և հակակոռուպցիոն ոլորտում իրականացված և
իրականացվելիք բարեփոխումները և այդ համատեքստում համագործակցության հնարավորությունները։
Նախարար Բադասյանը կարևորել է արդարադատության ոլորտում համագործակցության ակտիվության և փոխհամագործակցության ավելացումը։

Rustam Badasyan discusses with Ambassador of Russia a number of issues on development of co-operation
17/07/2020
Today, Minister of Justice Rustam Badasyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to Armenia Sergey Kopirkin.
Rustam Badasyan welcomed the Ambassador to the Ministry of Justice, congratulated him on the results of the all-Russian referendum for amendments to the Constitution, as well as expressed gratitude for the assistance that Russia has provided to Armenia in the fight against COVID-19.
Ambassador Kopirkin expressed gratitude for the invitation to the meeting and attached importance to the maintenance and strengthening of the dialogue with the Ministry of Justice.
The directions for constitutional reforms envisaged in Armenia, the reforms implemented and to be implemented in the judicial-legal sector and anti-corruption field and the opportunities for co-operation in this context were discussed during the meeting.
Minister Badasyan attached importance to the activeness of co-operation in the justice sector and enhancement of co-operation.