Տեղի է ունեցել Սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի հերթական նիստը
Սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի նախագահ Եղիշե Կիրակոսյանի գլխավորությամբ այսօր տեղի է ունեցել Հանձնաժողովի հերթական նիստը։ Վերջինի ընթացքում քննարկվել են Հայեցակարգի մշակման աշխատանքների կազմակերպմանը վերաբերող մի շարք հարցեր, ինչպես նաև առանձին զեկույցներով են հանդես եկել Հանձնաժողովի անդամներ Արմեն Մազմանյանը և Անահիտ Մանասյանը՝ համապատասխանաբար անդրադառնալով ընտրակարգին/իշխանությունների տարանջատմանն ու հավասարակշռմանը և պաշտոնատար անձանց անձեռնմխելիության ինստիտուտին։
Հանձնաժողովի անդամները, յուրաքանչյուր զեկույցից հետո, հարցեր են ուղղել զեկուցողներին, ներկայացրել իրենց դիտարկումներն ու առաջարկները։
Ամփոփելով քննարկումները՝ Հանձնաժողովի նախագահ Կիրակոսյանը հորդորել է անդամներին օրակարգային հարցերի վերաբերյալ դիտարկումները ներկայացնել մինչև օգոստոսի 31-ը։

Regular sitting of the specialised Commission on Constitutional Reforms took place
Today, the regular sitting of the Commission headed by Chairperson of the Specialised Commission on Constitutional Reforms Yeghishe Kirakosyan took place. During the sitting, a number of issues related to the organisation of activities for the development of the Concept were discussed; members of the Commission Armen Mazmanyan and Anahit Manasyan made separate reports, touching upon the electoral system/separation and balance of powers, and the institute of immunity of officials, respectively.
After each report, the members of the Commission asked questions to the speakers, presented their observations and recommendations.
Summing up the discussions, Chairperson of the Commission Kirakosyan urged the members to submit their observations on the agenda issues by 31 August.