Կայացել է Նոտարների թեկնածուների որակավորման ստուգման թեստավորման փուլը
Արդարադատության նախարարությունն այսօր անցկացրել է Նոտարների թեկնածուների որակավորման ստուգման առաջին՝ թեստավորման փուլը, որին նախնական հայտ ներկայացրած 87 անձից մասնակցել է 82 թեկնածու։
Որակավորման ստուգման մասնակիցներին ներկայացվել են թեստավորման փուլի կանոնները, որից հետո նրանց բաժանվել են քննական հարցաշարերը՝ բաղկացած 100 հարցից։ Լրացնելու համար տրվել է երկու ժամ:
Սահմանված ժամանակը լրանալուց հետո, Հանձնաժողովը, ամփոփելով քննության առաջին փուլի արդյունքները, արձանագրել է, որ 82 մասնակցից 80 և ավելի միավոր ստացել և թեստավորման փուլը հաղթահարել է 23 մասնակից։ Կից՝ Նոտարների թեկնածուների որակավորման թեստավորման փուլը հաղթահարած մասնակիցների ցանկը։

Testing stage of qualification evaluation of candidates for public notaries was held
Today, the Ministry of Justice held the first (testing) stage of the qualification evaluation of candidates for public notaries; out of 87 persons who had initially submitted applications for testing, 82 candidates participated.
The participants of the qualification evaluation were introduced to the rules of the testing stage, after which the exam questionnaires comprising 100 questions were distributed to them. Two hours were allotted for filling out the questionnaire.
After the prescribed time expired, the Commission, summing up the results of the first stage of the exam, recorded that, out of the 82 participants, 23 participants scored 80 or more points and passed the testing stage. Attached: List of participants who passed the testing stage of the qualification of candidates for public notaries [Armenian version].