Երևանում գործող Հանրային ծառայությունների միասնական գրասենյակում այսուհետ մատուցվում են նաև նոտարական ծառայություններ
24/05/2021
Երևանի կենտրոնում 2020 թվականի հուլիսի 22-ից գործարկված Հանրային ծառայությունների միասնական առաջին գրասենյակում քաղաքացիներն այսուհետ կարող են ստանալ նաև նոտարական ծառայություններ։
Այսպիսով, քաղաքացիների համար ստեղծվել են բոլոր հարմարավետ պայմանները Միասնական գրասենյակից ստանալու՝
1․Քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման գործակալության,
2․Իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի,
3․Պետական եկամուտների կոմիտեի,
4․Ազգային արխիվի,
5․Սոցիալական ապահովության ծառայության,
6․Միգրացիոն ծառայության,
7․Կադաստրի կոմիտեի,
8․Թաղման բյուրոյի,
9․Նոտարական ծառայություններ:
Տեղեկացնենք նաև, որ բացումից առ այսօր Երևանում գործող հանրային ծառայությունների միասնական գրասենյակը սպասարկել է ավելի քան 28 հազար քաղաքացու։
Հիշեցնենք նաև, որ տարածքն ունի սպասասրահ, ավտոկայանատեղի և հագեցված է բանկային տերմինալներով, հերթագրման սարքերով (գործում է նաև էլեկտրոնային հերթագրման հնարավորություն՝ Еarlyone բջջային հավելվածով):
Հանրային ծառայությունների միասնական գրասենյակում դիմումները կարող եք ներկայացնել Վազգեն Սարգսյան 3 հասցեում՝ յուրաքանչյուր աշխատանքային օր՝ 09։00-14։00-ն և 15։00-18։00-ն ընկած ժամանակահատվածում։

Notarial services hereinafter provided at the Unified Office for Public Services operating in Yerevan
24/05/2021
Hereinafter, citizens may also receive notarial services at the first Unified Office for Public Services launched on 22 July 2020 in the centre of Yerevan.
Thus, all convenient conditions have been created for citizens to receive the following from the Unified Office:
1. Civil Status Acts Registration Agency;
2. State Register of Legal Entities;
3. State Revenue Committee;
4. National Archives;
5. Social Security Service;
6. Migration Service;
7. Committee of Cadastre;
8. Funeral Bureau;
9. Notarial services.
We would also like to inform that, from the opening until today, the Unified Office for Public Services operating in Yerevan has provided services to more than 28 thousand citizens.
Let us also remind that the area has a waiting room, a parking lot, and is equipped with bank terminals, queuing devices (electronic registration possibility through Еarlyone mobile application also exists).
Applications may be submitted to the Unified Office for Public Services at the address 3 Vazgen Sargsyan street, each working day during 09։00-14։00 and 15։00-18։00.