Նոր Պարեկային ծառայությունը երևանաբնակ քաղաքացիներին կներկայանա հուլիսից․ Ռուստամ Բադասյանը հանդիպել է ապագա պարեկների հետ
25/05/2021
Արդարադատության նախարարի պաշոտանակատար Ռուստամ Բադասյանը մայիսի 24-ին այցելել է Ոստիկանության կրթահամալիր՝ անձամբ զրուցելու հուլիսից Երևանում մեկնարկող նոր պարեկային ծառայության հնգամսյա ուսուցման մասնակիցների հետ ու տեղեկանալու նրանց պատրաստվածությանը, մտահոգություններին ու տրամադրվածությանը։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ Քրիստիննե Գրիգորյանը, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մուշեղ Բաբայանը, ՀՀ ոստիկանության Զորքերի ենթակա ստորաբաժանումների զորքերի հասարակական կարգի պահպանության գնդի հրամանատարության գնդի հրամանատար Արթուր Ումրշատյանը, Նախարարության միջազգային իրավական համագործակցության համակարգող-խորհրդական Ամալյա Հովսեփյանը, այլք:
Նախարարի պաշտոնակատարը ապագա պարեկների հետ հարցուպատասխանի միջոցով քննարկել է Պարեկային ծառայության ստեղծման գործնական հարցերը, տեղի է ունեցել կարծիքների փոխանակում։

New Patrol Service will be introduced to the citizens residing in Yerevan from July: Rustam Badasyan meets with future patrols
25/05/2021
On 24 May, acting Minister of Justice Rustam Badasyan visited the Police Educational Complex to talk in person to the participants of the five-month training of the new patrol service launching in Yerevan from July and be informed about their preparedness, concerns and mood.
First Deputy Minister of Justice Kristinne Grigoryan, Head of the Police Educational Complex of the Republic of Armenia, Major-General of Police Mushegh Babayan, Commander of the Command Regiment of the Regiment for the Protection of Public Order of the Troops of the Sub-Divisions Subordinate to the Police Troops of the Republic of Aarmenia Artur Umrshatyan, Co-ordinator-Advisor for international legal co-operation of the Ministry Amalya Hovsepyan and others participated at the meeting as well.
The acting Minister discussed practical issues of establishment of the Patrol Service with the future patrols through question-and-answer, and an exchange of thoughts took place.