Փոխնախարար Գրիգորյանը մասնակցել է Պարեկային ծառայության ղեկավար անձնակազմի վերապատրաստման դասընթացի ամփոփմանը
18/06/2021
ՀՀ արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ Քրիստիննե Գրիգորյանը, Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսին և ՀՀ փոխոստիկանապետ Արա Ֆիդանյանն այսօր մասնակցել են նոր Պարեկային ծառայության ղեկավար անձնակազմի վերապատրաստման վերջին դասընթացին։ Վերապատրաստումն իրականացրել են ԱՄՆ-ից ու Կանադայից ժամանած փորձագետները։
ԱՄՆ դեսպանը շնորհավորել է դասընթացի մասնակիցներին՝ Ծառայության առաջնորդությունը ստանձնելու կապակցությամբ և Ծառայությունն իրականություն դարձնելու հարցում բարձր գնահատել Արդարադատության նախարարության և Ոստիկանության հետ համատեղ աշխատանքը։ «Ինչպիսի՞ն պետք է լինի այն պարեկը, որն ապագայում պետք է պաշտպանի ձեր երեխաներին։ Պարեկի այդ կերպարի ձևավորման սկիզբը դուք եք այսօր դնելու»,- նշել է դեսպան Լին Թրեյսին և հաջողություն մաղթել նոր Պարեկային ծառայության աշխատակիցներին՝ պատասխանատու առաքելությունն իրականացնելու ճանապարհին։
Փոխնախարար Քրիստիննե Գրիգորյանը ողջունել է ներկաներին և շնորհակալություն հայտնել դեսպան Լին Թրեյսիին և նրա թիմին՝ նվիրված աշխատանքի համար, ինչպես նաև դասընթացի մասնակիցներին՝ պատվախնդիր ու կարևոր նախաձեռնությանը միանալու և պատասխանատու ծառայությունը ստանձնելու պատրաստակամության համար:
Քրիստիննե Գրիգորյանի խոսքով, ժողովրդավարական պետություն կառուցելու ջանքերում հանրությանը ծառայող բարեվարք ոստիկանի կերպարի ձևավորումը Կառավարության առաջնահերթություններից է: «Ծառայել և պաշտպանել. սա է ժողովրդավարական հասարակությունում ոստիկանի կարևոր առաքելությունը։ Եվ սխալված չեմ լինի ասելով, որ մեր հասարակությունը սպասում է Պարեկային ծառայության մեկնարկին»,- նշել է նախարարի առաջին տեղակալն ու վստահություն հայտնել, որ առաջնորդության դասընթացների ընթացքում ստացած նոր գիտելիքներն ու կարողությունները կօգնեն դասընթացի մասնակիցներին լավագույնս ծառայելու պետությանը և հանրությանը:
Քրիստիննե Գրիգորյանը շնորհակալություն է հայտնել նաև Ոստիկանության կրթահամալիրի պետ Մուշեղ Բաբայանին ու կրթահամալիրի անձնակազմին՝ կատարած մեծածավալ աշխատանքի համար։
Փոխոստիկանապետ Արա Ֆիդանյանը, բարձր է գնահատել ԱՄՆ դեսպանության հետ համագործակցությունը՝ հատկապես ոստիկանության բարեփոխումների ռազմավարության մշակման աշխատանքներում փորձագետների ներգրավման ու ցուցաբերվող տեխնիկական աջակցության համար, ինչպես նաև շնորհակալություն է հայտնել Արդարադատության նախարարությանը՝ բարեփոխումների այս կարևոր փուլում նոր Պարեկային ծառայության ստեղծման գործում ներդրած ավանդի և արդյունավետ համագործակցության համար: «Նոր Պարեկային ծառայության գործարկման համար կարևոր նշանակություն ունի ղեկավար կազմի աշխատանքային հմտությունների կատարելագործումը: Վստահ եմ, որ բարձր որակավորման չափորոշիչներով անցկացված երկշաբաթյա դասընթացի ժամանակ ձեռքբերված մասնագիտական նոր գիտելիքներն ու հմտություններն արդյունավետ կկիրառվեն նոր ծառայության համար»,- ասել է փոխոստիկանապետը՝ վստահություն հայտնելով, որ կարճ ժամանակ անց բոլորն ականատեսը կլինեն այն արդյունքին, որի համար այսքան ժամանակ և եռանդ է ներդրվել։

Deputy Minister Grigoryan participates in summing-up of the training course for the Patrol Service managing staff
18/06/2021
Today, First Deputy Minister of Justice of the Republic of Armenia Kristinne Grigoryan, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States of America to Armenia Lynne Tracy and Deputy Head of the Police of the Republic of Armenia Ara Fidanyan participated today in the last training course for the managing staff of the new Patrol Service.
The U.S. Ambassador congratulated the participants of the course on assuming leadership of the Service and highly appreciated the joint activities of the Ministry of Justice and the Police for turning the Service into reality. ''What should the patrol be like that should protect your children in the future? The beginning of creation of that image of the patrol you are going to put today'',- noted Ambassador Lynne Tracy and wished the employees of the new Patrol Service success on the way to carrying out the responsible mission.
Deputy Minister Kristinne Grigoryan greeted the attendees and expressed gratitude to Lynne Tracy and her team for their dedicated work, as well as to the participants of the course for their willingness to join the honourable and important initiative and to assume the responsible service.
According to Kristinne Grigoryan, creating the image of an integrity police officer serving the public in the effort to build a democratic state is one of the priorities of the Government. "Serve and protect. This is an important mission of a police officer in a democratic society. And I will not be mistaken to say that our society is waiting for the launch of the Patrol Service", noted the First Deputy Minister and expressed confidence that the new knowledge and skills acquired during the leadership courses will help the participants to better serve the state and the public.
Kristinne Grigoryan also expressed her gratitude to the Head of the Educational Complex of the Police Mushegh Babayan and the staff of the Educational Complex for the large-scale activities carried out.
Deputy Head of the Police Ara Fidanyan highly appreciated the co-operation with the U.S. Embassy especially for involving experts in and the technical support being provided for the activities of developing the Strategy of Police Reforms, as well as expressed his gratitude to the Ministry of Justice for its contribution and the effective co-operation in establishing the new Patrol Service at this crucial stage. ''Improvement of working skills of the managing staff is of major significance for the operation of the new Patrol Service. I am confident that the new professional knowledge and skills acquired during a two-week course held in accordance with highly qualification standards will be effectively applied for the new service'',- said the Deputy Head of the Police, expressing confidence that after a short period of time everyone will witness the result for which so much time and energy has been spent.