Ռուստամ Բադասյանն ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի դեսպան Բոլատ Իմանբաևին
Արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Ռուստամ Բադասյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևին և դեսպանության աշխատակիցներին։
Ռուստամ Բադասյանը ողջունել է դեսպանին Արդարադատության նախարարությունում և համագործակցությունը զարգացնելու պատրաստակամություն է հայտնել։
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել նախարարի պաշտոնակատարին ջերմ ընդունելության համար և շնորհավորել բոլորին արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները հաջողությամբ անցկացնելու, դրա արդյունքները միջազգայնորեն ճանաչվելու և համոզիչ հաղթանակ արձանագրելու համար։
Դեսպան Իմանբաևը Ռուստամ Բադասյանին փոխանցել է նաև Ղազախստանի արդարադատության նախարար Մարատ Բեկետաևի ջերմ ողջույններն ու հայտնել նախարարությունների միջև համագործակցությունը խորացնելու պատրաստակամության մասին։

Rustam Badasyan receives Ambassador of Kazakhstan to Armenia Bolat Imanbayev
Today, Acting Minister of Justice Rustam Badasyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Kazakhstan to Armenia Bolat Imanbayev and the Embassy staff.
Rustam Badasyan welcomed the Ambassador to the Ministry of Justice and expressed readiness to enhance the co-operation.
The Ambassador expressed gratitude to the Acting Minister for the cordial reception and congratulated everyone on the successful holding of the early parliamentary elections, the international recognition of the results thereof and recording of convincing victory.
Ambassador Imanbayev also passed on to Rustam Badasyan the warm greetings of Minister of Justice of Kazakhstan Marat Beketayev and expressed readiness to facilitate the co-operation between the Ministries.