Հայաստանում Ֆրանսիական համալսարանն իրավաբանական կրթություն տվող լավագույն ԲՈՒՀ-երի եռյակում է․ Կարեն Անդրեասյան
05/10/2021
Հայաստանում Ֆրանսիական համալսարանն իր հաստատուն տեղն ունի իրավաբանական կրթություն տվող լավագույն ԲՈՒՀ-երի եռյակում, որտեղ սովորեցնում են ոչ միայն իրավաբանություն, այլ նաև՝ մտածել։ Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանում հոկտեմբերի 4-ին տեղի ունեցած «Իրավունքի գիշեր» միջազգային միջոցառման ժամանակ այս մասին ընդգծել է արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանը՝ հավելելով, որ Համալսարանն իր կողմից ասոցացվում է որակի հետ, և վերջին տասը տարիների աշխատանքային գործունեության ընթացքում իրեն հանդիպած լավ իրավաբանների շրջանում գերակշռող են եղել հենց Ֆրանսիական համալսարանի շրջանավարտները:
Ամփոփելով խոսքը՝ նախարարը հիշատակել է նաև Արդարադատության նախարարության և Ֆրանսիական համալսարանի միջև կնքված համագործակցության հուշագիրը և վստահություն հայտնել, որ համալսարանի շրջանավարտներն իրենց մասնակցությունն ու ներդրումը կունենան  Արդարադատության նախարարության կողմից նախաձեռնած բարեփոխումների օրակարգի մեծ գործընթացում:

French University in Armenia is among the top three higher educational institutions providing legal education - Karen Andreasyan
05/10/2021
The French University in Armenia has its constant place among the top three higher educational institutions providing legal education where students not only receive a legal education, but also learn to think. This is what Minister of Justice Karen Andreasyan emphasised during the “Night of Law” international event held on October 4 at the French University in Armenia, adding that he associates the University with quality, and that the prevailing majority of the good lawyers that he has met during the last ten years of his practice were alumni of the French University in Armenia.
Summing up his speech, the Minister also recalled the Memorandum of Co-operation concluded between the Ministry of Justice and the French University in Armenia and expressed confidence that the alumni of the University will participate in and contribute to the long process of the agenda of reforms initiated by the Ministry of Justice.