Արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանը Վիլնյուս կատարած այցի շրջանակում լիտվացի պաշտոնակցի հետ քննարկել է էլեկտրոնային արդարադատության ներդրմանը, դատարանների թվայնացմանը, միասնական ծառայությունների գրասենյակին վերաբերող հարցեր
27/05/2022
Պաշտոնական այցով Վիլնյուսում գտնվող արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանը հանդիպել է Լիտվայի Հանրապետության արդարադատության նախարար Էվելինա Դոբրովոլսկայի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են մի շարք ուղղություններով փորձի փոխանակմանը վերաբերող հարցեր: Դրանք վերաբերել են էլեկտրոնային արդարադատության ներդրմանը, դատարանների թվայնացման փորձի փոխանակմանը, միասնական ծառայությունների գրասենյակի աշխատանքներին և այլն: Նախարար Անդրեասյանն ուսումնասիրել և բարձր է գնահատել նաև զանգվածային լրատվության ոլորտի կարգավորման լիտվական փորձը:
Հանդիպման ավարտին երկու երկրների նախարարները արդարադատության ոլորտում փոխգործակցությունը խորացնելու պայմանավորվածություն են ձեռք բերել:

Minister of Justice Karen Andreasyan discusses issues regarding the introduction of e-justice, digitisation of courts, Unified Office for Public Services with Lithuanian counterpart within the framework of the visit to Vilnius
27/05/2022
Minister of Justice Karen Andreasyan, who was on an official visit to Vilnius, met Minister of Justice of the Republic of Lithuania Evelina Dobrovolska.
During the meeting, the parties discussed issues regarding the exchange of experience in a number of directions. They referred to the introduction of e-justice, the exchange of experience in the digitisation of courts, the activities of the Unified Office for Public Services, etc. Minister Andreasyan studied and highly appreciated also the Lithuanian experience in regulation of the mass media field. At the end of the meeting, the Ministers of the two countries reached an agreement to deepen the mutual co-operation.