Արդարադատության նախարարի տեղակալ Երանուհի Թումանյանցի նախագահությամբ անցկացվել է Հակակոռուպցիոն կոմիտեի ինքնավար պաշտոնների համալրման նպատակով՝ թեկնածուների թեստավորման փուլը
Հակակոռուպցիոն կոմիտեի ինքնավար պաշտոնների համալրման նպատակով՝ թեկնածուների թեստավորման փուլին մասնակցել է 47 դիմորդ: Թեստավորման ավարտից անմիջապես հետո մրցութային հանձնաժողովը հրապարակել է թեստավորման առաջադրանքների ճիշտ պատասխանների ձևանմուշը: Թեստավորման փուլը հաղթահարել է 44 հավակնորդ և անցել հաջորդ՝ հակակոռուպցիոն կոմիտեի ինքնավար պաշտոնների համալրման նպատակով թեկնածուների հարցազրույցի փուլը, որի ընթացքում իրականացվելու է նաև թեկնածուների բարեվարքության ստուգումը:
Հակակոռուպցիոն կոմիտեի ինքնավար պաշտոնների թեկնածուների մրցութային հանձնաժողովի (Հանձնաժողով) կազմում են եղել Հանձնաժողովի նախագահ, Արդարադատության նախարարի տեղակալ Երանուհի Թումանյանցը, ինչպես նաև Հանձնաժողովի անդամներ՝ Արդարադատության նախարարության Հակակոռուպցիոն քաղաքականության մշակման և մոնիթորինգի վարչության պետ Քրիստինե Գաբուզյանը, մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի քրեական արդարադատության ոլորտում իրավունքների պաշտպանության վարչության պետ Արամ Մինասյանը և գլխավոր դատախազության Հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալ Էդգար Արսենյանը:
Թեստավորման մրցույթին՝ որպես դիտորդ մասնացել է նաև «Իրավունքի պաշտպանություն առանց սահմանների» հասարակական կազմակերպության իրավական հարցերով փորձագետ Աննա Մելիքյանը:
Գրավոր փուլի մասնակիցները մրցույթի արդյունքների հրապարակումից հետո՝ մեկօրյա ժամկետում, կարող են դրանք գրավոր բողոքարկել Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահին: Բողոքարկման վերաբերյալ պատասխանը տրվում է մեկ օրվա ընթացքում:

Testing stage for candidates for filling autonomous positions of the Anti-Corruption Committee held under chairmanship of Deputy Minister of Justice Yeranuhi Tumanyants
For the purpose of filling the autonomous positions of the Anti-Corruption Committee, 47 applicants have participated in the testing stage for candidates. The competition commission released the template of the correct answers of the test tasks right after the end of testing. Forty-four contenders passed the testing stage and moved to the next stage, that is to say, the interview of candidates for the purpose of filling the autonomous positions of the Anti-Corruption Committee, during which the integrity check of the candidates will also be conducted.
Among the members of the competition commission (the Commission) for candidates for autonomous positions of the Anti-Corruption Committee were Chairperson of the Commission, Deputy Minister of Justice Yeranuhi Tumanyants, as well as members of the Commission, including Head of the Department of Anti-Corruption Policy Development and Monitoring at the Ministry of Justice Kristine Gabuzyan, Head of the Department for Human Rights Protection in Criminal Justice of the Office of the Human Rights Defender Aram Minasyan and Deputy Head of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the Anti-Corruption Committee at the Prosecutor General's Office Edgar Arsenyan.
Expert on legal affairs of the "Protection of Rights without Borders" non-governmental organisation Anna Melikyan also participated in the testing competition as an observer.
The participants of the writing stage may appeal, in writing, the results of the competition within one day following publication of the results to the Chairperson of the Anti-Corruption Committee. The response to the appeal shall be provided within a day.