Տեղի է ունեցել ՀՀ հանրային կառավարման բարեփոխումների ռազմավարության իրականացմանն աջակցող միջգերատեսչական աշխատախմբի երկրորդ հանդիպումը
28/10/2022
Տեղի է ունեցել ՀՀ հանրային կառավարման բարեփոխումների (ՀԿԲ) ռազմավարության իրականացմանն աջակցող միջգերատեսչական աշխատախմբի երկրորդ հանդիպումը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀԿԲ ռազմավարությամբ սահմանվող ցուցիչները՝ դրանք առաջիկայում գործառնականացնելու նպատակով։ Սա կարևոր փուլ է հետագայում ՀԿԲ ռազմավարության իրականացման ընթացքի մասին պարբերական փաստահենք հաշվետվողականություն ապահովելու առումով։
Հանդիպումը վարել են ՏՀԶԿ/ԵՄ ՍԻԳՄԱ նախաձեռնության քաղաքականությունների գծով ավագ խորհրդական Էգլե Ռիմկուտեն, ՀՀ փոխվարչապետի խորհրդական, ՀԿԲ ռազմավարության իրականացման համահամակարգող Անետա Բաբայանը և ՀԿԲ ռազմավարության իրականացման թիմը:
Հիշեցնենք, որ ս․թ․ մայիսի 13-ին ՀՀ կառավարությունն ընդունել է Հանրային կառավարման բարեփոխումների ռազմավարությունն ու դրա իրականացման 2022 – 2024թթ․ ճանապարհային քարտեզը։

The Republic of Armenia's Public Administration Reform (PAR) second gathering of appointed delegates from all RA government agencies took place yesterday on October 27.
28/10/2022
The Republic of Armenia's Public Administration Reform (PAR) second gathering of appointed delegates from all RA government agencies took place.
The purpose of the meeting was to discuss and operationalize the indicators set in the PAR strategy. This is an important step towards ensuring regular evidence-based accountability regarding the progress of the PAR strategy implementation.
The meeting was co-led by OECD/SIGMA senior policy advisor Egle Rimkute, Aneta Babayan, PAR co-coordinator, DPM Office, and PAR Strategy Implementation Team.
By way of background, on May 13, 2022, the RA government approved the Public Administration Reform strategy (2022-2024), roadmap and delivery framework. The full day meeting was made possible by the generous support of our partners at OECD/SIGMA and the European Union.