Արդարադատության նախարարությունը հայտարարում է մրցույթ՝ «Հայաստանի ազգային արխիվ» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար
Պաշտոնում կարող է նշանակվել բարձրագույն կրթություն ունեցող Հայաստանի Հանրապետության այն գործունակ չափահաս քաղաքացին, որն ունի հանրային ծառայության առնվազն չորս տարվա ստաժ կամ առնվազն հինգ տարվա մասնագիտական աշխատանքային ստաժ կամ համապատասխան բնագավառի առնվազն երեք տարվա աշխատանքային ստաժ:
Դիմող ՀՀ քաղաքացիները պետք է ներկայացնեն հետևյալ փաստաթղթերը՝
1) լրացված դիմում,
2) ինքնակենսագրություն,
3) անձնագիր կամ նույնականացման քարտ (բնօրինակը և պատճենը, իսկ էլեկտրոնային եղանակով դիմելու դեպքում՝ բնօրինակների սկանավորված տարբերակը)
4) 2 գունավոր լուսանկար 3x4 չափսի (էլեկտրոնային եղանակով դիմելու դեպքում՝ էլեկտրոնային)
5) բարձրագույն կրթությունը հավաստող դիպլոմը (դիպլոմները) (բնօրինակը (բնօրինակները) և պատճենը (պատճենները), իսկ փաստաթղթերն էլեկտրոնային տարբերակով ներկայացնելու դեպքում՝ բնօրինակի (բնօրինակների) սկանավորված տարբերակը)
6) օտար լեզվի իմացությունը հավաստող փաստաթուղթը (բնօրինակը (բնօրինակները) և պատճենը (պատճենները) առկայության դեպքում, իսկ էլեկտրոնային եղանակով դիմելու դեպքում՝ բնօրինակի (բնօրինակների) սկանավորված տարբերակը)` առկայության դեպքում
Քաղաքացին մրցույթին մասնակցելու համար փաստաթղթերը հանձնում է առձեռն կամ էլեկտրոնային տարբերակով:
Փաստաթղթերն առձեռն եղանակով ընդունվում են ք. Երևան, Վազգեն Սարգսյան 3/8 հասցեով, յուրաքանչյուր աշխատանքային օր՝ ժամը 09:30-ից մինչև 12:30 (անձը հաստատող փաստաթղթով):
Փաստաթղթերն էլեկտրոնային եղանակով ներկայացվում են naira.sedrakyan@justice.am էլեկտրոնային հասցեին:
Մրցույթի թեստավորման փուլը կանցկացվի 2022թ. դեկտեմբերի 07-ին, ժամը 12:00-ին, իսկ հարցազրույցի փուլը՝ 2022 թ. դեկտեմբերի 08-ին՝ ժամը 12:00-ին, ք. Երևան, Վ. Սարգսյան 3/8 հասցեում:

Ministry of Justice announces competition for holding vacant position of Director of "National Archives of Armenia" SNCO
An adult citizen of the Republic of Armenia who has active capacity, higher education, at least four years of work record of public service or at least five years of professional work record of public service or at least three years of work record in the relevant field may be appointed to the position.
Applying citizens of the Republic of Armenia must submit the following documents:
(1) completed application;
(2) CV;
(3) passport or identification card (original or copy, and in case of applying electronically — the scanned versions of the originals);
(4) 2 3x4 mm colour photos (in case of applying electronically — electronic photos)
(5) diploma(s) certifying higher education (original(s)) and the copy(ies), and in case the documents are submitted electronically — the scanned version(s) of the original(s));
(6) document certifying knowledge of a foreign language (original(s)) and the copy(ies), if available, and in case of applying electronically — the scanned version(s) of the original(s)), if available)
To participate in the competition, the citizen shall deliver the documents by hand or electronically.
The documents shall be accepted by hand at 3/8 Vazgen Sargsyan, Yerevan every working day between 09:30 and 12:30 (with an identification document).
The documents shall be submitted electronically to naira.sedrakyan@justice.am.
The testing stage of the competition will be held on 7 December 2022 at 12:00, and the interview stage — on 8 December 2022 at 12:00 at 3/8 Vazgen Sargsyan Street, Yerevan.