ՀՀ դատական և իրավական բարեփոխումների 2022-2026 թթ. ռազմավարության ուղղություն հանդիսացող՝ Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության նոր էլեկտրոնային կառավարման համակարգի ներդրման և գործարկման նպատակ հետապնդելով՝ Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայությանը մինչ այս սպասարկող և արդեն հնացած սերվերային համակարգերը փոխարինվել են գերժամանակակից՝ HP սերվերային համակարգով:
Առաջին անգամ պետական մարմինը՝ ի դեմս Արդարադատության նախարարության, պետության կարիքների համար ձեռք է բերել սերվերային համակարգ և անհատույց օգտագործման տրամադրել «ԷԿԵՆԳ» ՓԲ ընկերությանը՝ կենտրոնացված սերվերային կառավարում ունենալու նպատակով:
Արդյունքում՝ Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության տրամադրած ծառայություններն այսուհետ կմատուցվեն ավելի բարձր որակով, արագ և արդյունավետ:
Գերժամանակակից «HP» սերվերային համակարգը ձեռք է բերվել Արդարադատության նախարարության կողմից և առաջին անգամ հանձնվել է մասնագիտացված կազմակերպությանը՝ սպասարկումն իրականացնելու համար

A state-of-the-art HP server system has been acquired by the Ministry of Justice and handed over to a specialized organization for maintenance for the first time.
08/11/2022
Pursuing the goal of introducing and launching a new electronic management system of the Enforcement Service, which is the direction of the RA 2022-2026 judicial and legal reforms strategy, the server systems serving the Compulsory Enforcement Service until now and already outdated have been replaced with a state-of-the-art HP server system. For the first time, the state body, represented by the Ministry of Justice, acquired a server system for the needs of the state and provided free use to "EKENG" CJSC in order to have a centralized server management. |