Արդարադատության նախարարությունը հայտարարում է Սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովում թեկնածուի ներգրավման նպատակով անցկացվող մրցույթի մասին
Սահմանված ձևով կազմված հայտերը թեկնածուների կողմից ներկայացվում են սույն հայտարարությունը հրապարակելու հաջորդ օրվանից սկսած՝ երկշաբաթյա ժամկետում:
Հայտ կարող են ներկայացնել՝
1) իրավաբանական գիտությունների դոկտորի, իրավաբանական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան կամ օտարերկրյա պետությունում մագիստրոսի որակավորման աստիճան ունեցող, և
2) իրավունքի ոլորտում առնվազն յոթ տարվա մասնագիտական աշխատանքի փորձառություն ունեցող անձինք:
Հայտին կից ներկայացվում են`
1) մասնագիտական աշխատանքային փորձառությունը հավաստող փաստաթղթերի լուսապատճենները և ինքնակենսագրությունը (այդ թվում՝ մասնագիտական գործունեության նկարագրությամբ),
2) կրթությունը և գիտական աստիճանը հավաստող փաստաթղթերի լուսապատճենները,
3) հրապարակումների, գիտական աշխատությունների, մասնավորապես՝ գիտական հոդվածների, մենագրությունների, ատենախոսությունների, ձեռնարկների և այլ աշխատանքների լուսապատճենները և ցանկը՝ առկայության դեպքում դրանց հղումներով.
4) հայտարարություն՝ համաձայն սահմանված ձևի.
5) հայտարարություն՝ դատվածության բացակայության վերաբերյալ (համաձայն սահմանված ձևի).
6) թեկնածուի ցանկությամբ՝ այլ փաստաթղթեր:
Հայտը և կից ներկայացվող փաստաթղթերը (այսուհետ՝ փաստաթղթեր) անհրաժեշտ է ուղարկել constitutional@moj.am էլեկտրոնային փոստի հասցեին՝ էլեկտրոնային թվային ստորագրությամբ հաստատված կամ ստորագրված և սկանավորված:

Ministry of Justice announces competition for involving a candidate in the Professional Commission on Constitutional Reforms
Candidates shall submit the applications drawn up in the prescribed form within a two-week period starting from the day after this announcement is published.
The following persons may submit applications:
(1) persons holding the degree of Doctor of Juridical Science, academic degree of Juridical Science or Master's qualification degree in a foreign state, or
(2) persons with at least seven years of professional experience in law.
The following shall be attached to the application:
(1) photocopies of documents certifying the professional experience and CV (including description of professional activities);
(2) photocopies of documents certifying education and academic degree;
(3) photocopies and the list of publications, research papers, particularly scientific articles, monographies, dissertations, manuals and other works, along with their links, if available;
(4) statement in accordance with the prescribed form;
(5) statement on absence of conviction (in accordance with the prescribed form);
(6) other documents, upon the desire of the candidate.
The application and the documents attached to the application (hereinafter referred to as "the documents") may be sent to constitutional@moj.am, approved or signed with an electronic digital signature and scanned.
For questions, call: 010594053
Decision on approving the procedure for selecting members of the Professional Commission on Constitutional Reforms