21 նոր փորձագետով է համալրվել «Հայաստանի Հանրապետության փորձագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը
«Հայաստանի Հանրապետության փորձագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Դավիթ Ղուլյանի նախագահությամբ և արդարադատության նախարարի խորհրդական Արտյոմ Սուջյանի մասնակցությամբ, դեկտեմբերի 5-ին կայացել է Արադատության նախարարության դատական փորձագետի որակավորման ստուգման հանձնաժողովի նիստը:
Կենտրոնի նյութագիտական, հրդեհատեխնիկական և էլեկտրատեխնիկական, կենսաբանական և թմրամիջոցների քրեագիտական, շինարարատեխնիկական, ճանապարհատրանսպորտային պատահարների, ապրանքագիտական և անշարժ գույքի գնահատման, ինչպես նաև հոգեբանական փորձաքննությունների բաժինների փորձնակ փորձագետները, ովքեր 6 ամսյա ժամկետով Կենտրոնում աշխատել և միևնույն ժամանակ իրականացրել են մասնագիտական պրակտիկա, որակավորման հանձնաժողովի նիստի ժամանակ բանավոր քննության տեսքով՝ հարց ու պատասխանի ձևաչափով, կարողացել են իրենց մասնագիտական գիտելիքներրի շնորհիվ պատասխանել հանձնաժողովի անդամների կողմից օրակարգում ներառված ինչպես մասնագիտական, այնպես էլ իրավական հարցերի:
Որակավորման հանձնաժողովը որոշել է փորձագետի որակավորում շնորհել թվով 21 մասնագետների:
Հանձնաժողովի կազմում էին՝
Դավիթ Ղուլյան
Հանձնաժողովի նախագահ՝ «Հայաստանի Հանրապետության փորձագիտական կենտրոն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության տնօրեն
Սամվել Եղիազարյան
Հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ՝ «Հայաստանի Հանրապետության փորձագիտական կենտրոն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության տնօրենի տեղակալ
Արտյոմ Սուջյան
Արդարադատության նախարարի խորհրդական
Վահե Աճեմյան
Արդարադատության նախարարության վերհսկողական վարչության փորձագետ
Էդուարդ Խաչատրյան
«Հայաստանի Հանրապետության փորձագիտական կենտրոն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության իրավաբան
Վահրամ Սաֆարյան
«Հայաստանի Հանրապետության փորձագիտական կենտրոն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության շինարարատեխնիկական փորձաքննությունների բաժնի պետ
Վահան Ղազարյան
«Հայաստանի Հանրապետության փորձագիտական կենտրոն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության ապրանքագիտական և անշարժ գույքի գնահատման փորձաքննությունների բաժնի պետ
Շուշանիկ Անդրեասյան
«Հայաստանի Հանրապետության փորձագիտական կենտրոն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության նյութագիտական, հրդեհատեխնիկական և էլեկտրոտեխնիկական փորձաքննությունների բաժնի պետ
Էլեն Բաբայան
«Հայաստանի Հանրապետության փորձագիտական կենտրոն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության հետքաբանական փորձաքննությունների բաժնի պետ
Ժորժ Ծատուրյան
«Հայաստանի Հանրապետության փորձագիտական կենտրոն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության ճանապարհատրանսպորտային պատահարների փորձաքննությունների բաժնի պետ
Արթուր Անդրեասյան
«Հայաստանի Հանրապետության փորձագիտական կենտրոն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության կենսաբանական և թմրամիջոցների քրեագիտական փորձաքննությունների բաժնի պետ
Վաչե Նինոյան
«Հայաստանի Հանրապետության փորձագիտական կենտրոն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության տեսաձայնագրառման և հաամակարգչատեխնիկական փորձաքննությունների բաժնի պետ
Մարտին Ալեքսանյան
Հանձնաժողովի քարտուղար՝
«Հայաստանի Հանրապետության փորձագիտական կենտրոն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության տնօրենի օգնական:

"Expert Center of the Republic of Armenia" SNCO recruits 21 new experts
On 5 December, the session of the Qualification Test Commission for Judicial Experts of the Ministry of Justice was held under the chairmanship of Director of the "Expert Center of the Republic of Armenia" SNCO David Gulyan and with the participation of Advisor to the Minister of Justice Artyom Sujyan.
The intern experts of the Department of Materials Science, Fire-technical and Electrical Expertise, the Department of Biological and Narcotic Forensic Examinations, the Department of Construction and Technical Expertise, the Department of Examination of Road Accidents, the Department of Expertise in the Evaluation of Commodity Science and Real Estate, as well as the Department of Psychological Expert Examination, who have worked at the Center and conducted their professional internships there for a period of six months, were able to answer both professional and legal questions included in the agenda by the members of the Qualification Commission during the session of the Commission in the form of an oral exam — in the format of question and answer.
The Qualification Commission has decided to grant expert qualification to 21 specialists.
The following persons were included in the composition of the Commission:
Davit Gulyan
Chairperson of the Commission - Director of the "Expert Center of the Republic of Armenia" State Non-Commercial Organisation
Samvel Yeghiazaryan
Deputy Chairperson of the Commission - Associate Director of the "Expert Center of the Republic of Armenia" State Non-Commercial Organisation
Artyom Sujyan
Advisor to the Minister of Justice
Vahe Atchemyan
Expert of the Control Department of the Ministry of Justice
Eduard Khachatryan
Lawyer of the "Expert Center of the Republic of Armenia" State Non-Commercial Organisation
Vahram Safaryan
Head of the Department of Construction and Technical Expertise of the "Expert Center of the Republic of Armenia" State Non-Commercial Organisation
Vahan Ghazaryan
Head of the Department of Expertise in the Evaluation of Commodity Science and Real Estate of the "Expert Center of the Republic of Armenia" State Non-Commercial Organisation
Shushanik Andreasyan
Head of the Department of Materials Science, Fire-Technical and Electrical Expertise of the "Expert Center of the Republic of Armenia" State Non-Commercial Organisation
Helen Babayan
Head of the Department of Traceological Examinations of the "Expert Center of the Republic of Armenia" State Non-Commercial Organisation
Georges Tsaturyan
Head of the Department of Examination of Road Accidents of the "Expert Center of the Republic of Armenia" State Non-Commercial Organisation
Artur Andreasyan
Head of the Department of Biological and Narcotic Forensic Examinations of the "Expert Center of the Republic of Armenia" State Non-Commercial Organisation
Vache Ninoyan
Head of the Department of Video Recording and Computer-Technical Expertise of the "Expert Center of the Republic of Armenia" State Non-Commercial Organisation